Ağız Kokusu Neden Olur?

15.11.2016 09:43
Toplumda birçok kişinin karşılaştığı sorunlardan biri de ağız kokusudur
Ağız Kokusu Neden Olur?
A

Toplumda birçok kişinin karşılaştığı sorunlardan biri de ağız kokusudur. Ağız kokusu çeşitli hastalıkların habercisi olabilir. Sağlıklı bir bireyde sabah uyandığında sindirim kanalında biriken gaz veya bakteriler sebebiyle ağız kokusu yaşayabilir.

Şeker hastalığı, tümörler, karaciğer yetmezliği, mide ve bağırsak hastalıkları, böbrek yetmezliği, açlık, diyet, ağız kuruluğu gibi nedenler ağız kokusuna sebep olabilir. Ancak ağız kokusu daha çok diş ve bademciklerle ilgili sorunlardan kaynaklanır.

Ağzı kokan kişiler durumun genellikle farkında değillerdir. Bu yüzden uygun bir dille durumun anlatılması gerekir. Ağzı şiddetli kokan kişilerin sosyal hayatı, işi, aile hayatı bu durumdan etkilenebilir. Bu sebeple bir uzmana başvurulmalıdır. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Erken Boşalma (Pre-matur Ejakulasyon)
Erken boşalma penisin vajen içerisine girmeden hemen önce ya da girer girmez hemen meni gelmesi yani boşalmanın istenenden daha erken gerçekleşmesi durumudur. 
4 Soruda HPV(Human Papilloma Virusu)
Human Papilloma Virusu son yıllarda kadınlarda kanser etkenleri arasında önemli bir yer alması ve cinsel ilişki yoluyla da bulaşıın olması nedeniyle sağlık gündeminde ön sıralarda yer bulmaktadır.
Üriner Sistem Enfeksiyonları
Günümüzde Tıp pratiğinde yaygın görülen enfeksiyonlar arasında üriner sistem enfeksiyonları önemli yer tutar. ABD’deki istatistiklere göre üriner sistem enfeksiyonları hastane koşullarında edinilen infeksiyonların…
Gonore (Bel Soğukluğu)
Gonore halk arasındaki adıyla da bel soğukluğu önemli bir cinsel yolla bulaşan hastalık türüdür.
Spermiyogram (Sperm testi)
Spermiyogram, erkek infertilitesini (kısırlık) belirlemek amacıyla yapılan bir testtir. Bu test inferitilite araştırmasında çiftler değerlendirilirken öncelikle uygulanması gereken spermiyogram testidir.
Solunum Fonksiyon Testleri Nedir? Neden Yapılır?
Solunumla ilgili şikayeti olan, göğüs hastalıkları polikliniğine başvuran hastalara  ilk uygulanması gereken yöntem solunum fonksiyon testleri (SFT) dir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com