Doğum Kilolarından Önce Psikolojik Olarak Kurtulun

22.03.2018 11:29
Hamileliğin ilk aylarından itibaren anne adayları doğum sonrası kilolarını düşünmeye başlar
Doğum Kilolarından Önce Psikolojik Olarak Kurtulun
A

Hamileliğin ilk aylarından itibaren anne adayları doğum sonrası kilolarını düşünmeye başlar. Tabii ki bu kadar erken düşünmek sayesinde daha dikkatli beslenen anne adayları her zaman kiloları verirken de daha avantajlıdır.

Doğumdan sonra kilo verirken en önemli unsur, dengeli beslenmektedir. Çünkü; anne aynı zamanda bebeğini beslemek ve kendi sağlığını da riske atmamalıdır. Çocuğuyla verimli vakit geçirebilmek için gücünü de kaybetmemelidir anne. Ayrıca lohusalık dönemi de çok önemlidir bu aşamada. Bu yüzden anne adayı başta mutlu ve sağlıklı, sonrasında çocuğu ve kendisi için yeterli olmalı, daha sonrasında güzelliğine dikkat etmelidir.

Kilo vermeye başlamadan önce anne adayları psikolojik olarak rahat ve mutlu olmalıdır. Öncelikle şükretmesi gereken durumların farkına varmalı ve bunları sık sık kendine hatırlatmalıdır. Bundan sonra ancak vücudunun hangi bölgelerinden rahatsız olduğunu ortaya koymalı ve bununla ilgili nasıl tedbirler alacağını belirlemelidir.

Diyetten hemen sonuç beklemek yanlıştır. Çünkü doğumdan sonra bebeğin ve annenin sağlıklı beslenmesi çok önemlidir. Bu sebeple karar verilen yolda emin adımlarla, sabırla ilerlemelidir.

Diyette bir süre geçirdikten sonra kıyafetler yenilenmeli ve artık hamilelikte giyilemeyen kıyafetlere geçilmelidir. Bu sayede vücuttaki değişim fark edilmekle beraber, daha dar kıyafetlere girmek için zayıflama çabaları da devam edecek ve ihtiyaç olan dürtü elde edilmiş olacaktır.

Doğumla birlikte zaten belli bir kilodan kurtulmuş olacaksınız. Yani fazla kilolarınızla canınızı sıkmak yerine, hem ne kadar güzel bir bebeğe sahip olduğunuzu düşünüp, hem verdiğiniz kilolarla motive olabilirsiniz. Kısacası olumsuz düşüncelerden kurtulup gelecek güzel günlerinizi düşünün.

Günün belli saatlerinde özellikle güneşin sağlık verdiği, arabaların az, sokakların tenha olduğu vakitlerde uzun yürüyüşler yapın bu sayede hem kendinizi dinlemiş hem de vücudunuzu havalandırmış olursunuz. Aynı zamanda kilo vermek için de işin en önemli kısmını atlatırsınız.

Su içmek, maddi olduğu kadar manevi hastalıklara da şifadır. Su tükettiğinizde; sütünüz artar, vücudunuz daha dinç ve sağlıklı olmakla birlikte, daha kolay kilo vermenizi de sağlar. Ağrıları da azalttığını düşündüğümüzde su, psikolojinin iyiliği için her şartı sağlamış olur.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Farelerle Gelen Hastalık: Veba
Veba, özellikle fareler aracılığı ile taşınan bakteri kökenli bir hastalıktır
Sepsis Hastalığı Öldürüyor!
Sepsis hastalığı aza olarak bilinen fakat çoğu hastalıktan daha fazla ölüme sebebiyet veren bir hastalıktır
Safra Kesesi Ameliyatı Olan Hastalarda Nasıl Sorunlar Olabilir?
Safra kesesi sindirim sisteminin önemli organlarından biridir
Migren nedir?
Migren; yaşam kalitesini bozan, baş ağrısıyla kendini gösteren, kronik bir hastalıktır
Yürüyen Ceset (Cotard) Hastalığı Nedir?
Yürüyen Ceset Sendromu ilk kez 1882 senesinde Fransız nörolog Jules Cotard tarafından tanımlanmıştır
Kavga Isırığı Nedir?
İnsan ısırıklarını ikiye ayırabiliriz
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com