Eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı?

22.06.2018 08:00 | Güncelleme: 20.03.2019 01:28
Erken yaşlarda cinselliği yaşayan çiftler üzerlerinde eşofman, giysi veya elbise varken cinsel beraberlik yaşamakta ve bunun sonrasında hamile kalınıp kalınmayacağını merak etmektedirler.Çiftlerin bu ilişki tercih etmelerinin en önemli sebebi ise bakireliğe ve kızlık zarına zarar gelmemesi isteğidir.Sürtünme şeklinde olan bu tür ilişkilerde erkek direkt olarak kadının cinsel organının içine veya üzerine boşalmamaktadır.Peki eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı? Bu çok merak edilen soruyu Tahlil.com uzmanları aşağıdaki yazımızda sizler için yanıtlıyor.
Eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı?
A

Tahlil yorumlayan sağlık siteniz Tahlil.com'a bazen akıl almaz sorular geliyor.
Özellikle cinsel bilgisi olmayan, sürtünerek ilişki sonrası hamilelik endişesi yaşayan genç çiftlerden gelen bu tür sorularla sıkça karşılaşıyoruz.
Giysilerini çıkarmadan, üzerilerinde eşofman, pantolon veya elbise varken ilişki yaşayan ve giysilerin üzerine boşalma olduğunda hamile kalıp kalamayacaklarını merak eden genç ziyaretçilerimizin meraklarını bu yazımızda gidermeyi hedefliyoruz.

Elbise Varken Hamile Kalınır mı?

Cinsel olarak yakınlaşan ve sevişen bir çiftte kadında elbise varken hamile kalınıp kalınmayacağı son derece merak edilen bir konudur.Bu tür bir cinsel yakınlaşma gerçek bir cinsel ilişki değildir.Erkek kadının elbisesi, pantolonu veya çamaşırı üzerine sürtünerek boşalmaktadır.
Elbiseler varken bir cinsel beraberlik sonrası, erkeğin elbise üzerine boşalmasını takiben erkeğin menisinin ve dolayısıyla sperm hücrelerinin kız arkadaşı veya partnerinin vajinasına temas etme olasılığı bulunmamaktadır.
Ancak özellikle erken yaşlarda ve cinsel yönden tam olgunlaşmadan ve bilgi sahibi olmadan kurulan bu ilişkiler sonrası özellikle genç kızlar hamilelik korkusu yaşamaktadırlar.Bunun sonrasında da paniğe kapılarak internet ortamındaki yalan yanlış bilgilerden de etkilenerek gereksiz yere kendilerini strese sokmaktadır.

Tahlil.com Uyarıyor

Tahlil.com uzmanları olarak bu konuda genç çiftlerimizi bilgilendirmek istiyoruz.
Forum sitelerinde veya doktorların kontrolünde olmayan çeşitli sağlık sitelerinde yer alan yalan yanlış bilgilere itibar etmeyiniz.Bu tür bir ilişki sonrası hamile kalma ihtimali mevcut değildir.

Sürtünerek ilişki ile hamile kalınır mı konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.....

Arkadan (ters) ilişki ile hamile kalınır mı konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.....

 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...

YORUMLAR

Gulll | 01.02.2015 11:59

Mérhabaa hocam
Benim kiz arkadasim penisimi eledi zevk suyu vardi sonra da ustume geldi benim penisimin ustune oturdu ama giyinik tik onda pantolon bende de pantolon vardi . Ve bu aralar karni agriyo ve basi donuo ama kusma yok ne dir hocam hamile mi ?

Tahlil.Com | 01.02.2015 02:23

Erken yaşta ve cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu tarz  ilişki kuran okurlarımızdan sitemize bir çok soru geliyor.
Anlattığınız şekilde bir ilişki ile hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır.

Aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup biraz olsun cinsel konularda bilgi sahibi olmanız uygun olacaktır.


cananhanimm | 19.01.2015 05:56

Merhaba hocam. 43 yaşındayım. Doğum kontrol yöntemi olarak spiral kullanıyorum ama regl tarihim bir hafta gecikti. 2-3 gün önce eczaneden gebelik testi aldım negatif çıktı. Yine de korkuyorum yorumlarınızı bekliyorum :(

Tahlil.Com | 19.01.2015 07:14

Büyük ihtimalle hamilelik yoktur.
Adet gecikmesi sadece hamilelik sebebiyle görülen  bir durum değildir.
Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.


Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.


bsrahzl41 | 18.01.2015 11:38

Adetim bittikten 1 gün sonra erkek arkadaşımla üzerimde kilot varken 1 kaç defa sürtündü daha sonra lavobaya gitti boşalmak için hamile kalma olasılıgım var mıdır

Tahlil.Com | 18.01.2015 01:57
Spermler kıyafetlerden geçemezler. Bu durumda hamilelik oluşturmazlar.
alibieber280 | 16.01.2015 12:42

Kız arkadaşımın altında kilotlu çorap ve ben de boxer vardı kız arkadaşım 5 gün önce adet olmuştu ve kız arkadaşım bozuk değil kız arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadık ve ben boxerımın içine boşaldım ve kız arkadaşım vajinasının sol kenarında hissetti lütfen hızlı cevap verin hamile kalır mı ?

Tahlil.Com | 16.01.2015 08:25
Sürtünme yoluyla yaşanan cinsel birlikteliklerde hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır. Bir sonraki adet dönemini takip etmenizi öneriyoruz. 
edipanıl | 19.11.2014 09:09

2 hafta önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Benim boxerım vardı ve kız arkadaşımın üstünde bir şey yoktu. Zevk suyu boxerıma bulaştıysa bir hamilelik riski var mıdır

Tahlil.Com | 20.11.2014 10:20
Bu şekilde hamilelikten söz edilemez.
canantas93 | 26.07.2014 02:59

erkek arkadaşımla haziran ayının sonlarında sürtünme yoluyla ilşiki yaşadık erkek arkadaşımın üzerinde bişe yoktu bende sort vardıüzerime boşalmadı dışarıya boşaldı ilişkiden 1 gün sonra normal adet oldum bu ay sürekli mide bulantısı baş dnmesi yaşıyorum 23 ne adet oldum 2 gün sürdü bitti hamilemym

Tahlil.Com | 26.07.2014 03:46

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.


Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.

ali_cakar_55 | 26.07.2014 12:27

Hocam soru sordum cvp alamadim geçen ay sürtünme ile ilişkimiz oldu deliye girme olmadı kızlığı bozuk değil zevk suyu az değdı norlevo içirdim 5saat içinde bihafta sonra adetini gördü 2gün erken .bu ay bugün görücekti görmedi akıntısı azaldı ve çok akmamaya başladı ilk ay adetini gördü bişey olur mu?

Tahlil.Com | 26.07.2014 09:22
İlişki sonrasındaki ilk ay düzenli bir adet kanaması görülmüş ise hamilelik ihtimali ortadan kalkar. Bu ay ki adet gecikmesinin başka sebepleri olabilir. Gecikme devam ederse bir kadın doğum uzmanına baş vurmanızı öneririz.  
you_love_1903 | 25.07.2014 10:56

iyi aksamlar ben 2 gün önce kız arkadasımla bir sürtünme yoluyla ilişki yaşadım bende boxer ve short ince ondada tayt vardı ve ben üstündeyken boşalmısım ve taytı eve gidince ıslaktı sızce hamıle kalırmı lütfen yardım edın

Tahlil.Com | 25.07.2014 11:33

Hamilelik, spermin direkt olarak vajinaya teması ile oluşur. Bu sebeple kız arkadaşınızın hamile olmadığını söyleyebiliriz.

solakgizem | 04.04.2014 04:23

Merhaba arkadaşımın anlattığına göre geçen hafta Salı günü sürtünme ile ilişkiye girmişler arkadaşımın üstünde pantolon o ise ciplakmis arkadaşım islaklik hissetmis erkek arkadaşı boşalma olmadığını söylemiş 12 sinde ay başı olmasi gerekiyor ama şimdiden göğüsleri ve karnı ağrıyor lütfen bilgi verin

Tahlil.Com | 04.04.2014 09:11

Bu durumda şimdiden bir bilgi verilemez adet gecikmesi olur ise test yaparsınız..

sevgi.klyc.001 | 25.03.2014 11:32

iyi günler size bir sorum olacak ben şubat ayında adet olmadım ve şubat ayında bir iki defa sürtünme yoluyla ilişki yaşadık boşalma vajina dışına oldu ve kesinlikle temas olmadı fakat zevk suyundan hamile olunabiliyormuş sanırım ama benim şubat ta adetim gelmedi bu şekilde hamile kalınır mı

Tahlil.Com | 25.03.2014 11:49
Gebelik testi yapmanızı öneririz..
DAHA FAZLA GÖSTER
Disparoni ( Ağrılı Cinsel İlişki) Nedir?
Disparoni;  cinsel ilişki sırasında tekrar edici bir şekilde veya sürekli  olarak eşlik eden cinsel bölgede ağrı olması durumudur
Neden Cinsel İlişki Erkeklerde Uyku getirir?
  Cinsel ilişkiden sonra eşlerinin uyuması, birçok kadın tarafından şikayet edilir
Cinsel İlişki Sonrası Adet Görülmesi Gebelik Olasılığını Kaldırır mı?
Cinsel ilişki sonrası hamilelik şüphesi yaşayan kadınlar adet gördükten sonra da hamilelik ihtimalleri bulunup bulunmadığı merak ederler
Dışarı Boşalma Nedir? Cinsellikle Bulaşan Hastalıkları Engeller Mi?
Gebeliği engellemede uzun yıllar kullanılan bir yöntemdir dışarı boşalma
Sık Cinsellik Zevki Azaltır mı?
Cinsel ilişkide öncelikli kriter; zevk almaktır
Kadınlarda Orgazm Belirtileri Nedir? Orgazm Oldukları Nasıl Anlaşılır?
Genelde cinsel ilişki ve orgazmdan sonra kadınlar gülümserler
Aşırı Cinsel İlişki Kadınlara Zarar Verir mi?
Kadınlarda aşırı cinsel ilişkinin herhangi bir tehlikesi yoktur
Bakire Biri Hamile Kalabilir mi?
Evlilik öncesi  genç kızlar bakire iken ilişki kurmaları halinde hamile kalıp kalmayacaklarını sıklıkla merak ediyorlar
Nuvaring Vaginal Halka ve Doğum Kontrolü
Doğum kontrol yöntemlerinde gün geçtikçe gelişmeler olmaktır
Erken Boşalma Probleminiz Varsa Bir de Bunu Deneyin
Erken boşalma problemi, pek çok erkekte görülen ve ilişki kalitesini ciddi oranda düşüren rahatsızlıklardan biridir
Genital Bölgede Geçmeyen Kaşıntılar
Genital bölgede görülen yoğun kaşıntı ve akıntı vücudunuzda mantar veya bakteriyel bir enfeksiyonun gelişebileceği yönünde bilgi verir
Rahim Sarkması Nedir?
Rahimin vajinaya kadar inmesi ve bazen vajinadan rahim ağzının elle temas edilebilmesi veya rahimin vajinadan tamamen çıkmasına denir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com