Gençken Yapılan Hatalar Yetişkinlikte Pahalıya Patlıyor

25.10.2017 12:03
Genç, sağlıklı ve enerjikken insanlar, yetişkin hallerinde de hep aynı kalacaklarını düşünüyorlar
Gençken Yapılan Hatalar Yetişkinlikte Pahalıya Patlıyor
A

Genç, sağlıklı ve enerjikken insanlar, yetişkin hallerinde de hep aynı kalacaklarını düşünüyorlar. Çok daha hızlı yaşayıp pek çok öneriye kulak asmıyorlar. Ancak unutulmamalıdır ki, sağlıklıyken vücudunuza ne kadar iyi bakarsanız, yetişkinliği o kadar verimli geçirirsiniz.

Yeterince uyumamak en çok gençlerde görülüyor. Çünkü çok fazla aktivite yapıyorlar ve dinlenme fırsatları olmuyor. Bu da vücudun kendini fazla yormasını gerektiriyor ve büyüme problemleriyle karşısına çıkıyor.

Doğru saatte uyumayan genç, sabah da okula veya işe geç kalıyor ve kahvaltı yapmadan evden çıkıyor. İşte en sık yapılan hatalardan biri de budur. Günlük enerji sağlanamadığı gibi, metabolizma hastalıklarına da yol açabilir.

Çok küçük şeylere takılıp stres yapmak ve daha da yanlışı bir şeye canı sıkıldığında tüm hayata küsüp başka hiçbir şeyle ilgilenmemek gençlerin en çok yaptığı yanlışlardandır. Su durum bazen muhatabı kızdırmak maksatla yapıldığı düşünülse de kişi kendine zarar vermekten başka bir şey yapmaz.

Vücut hijyenine önem göstermemek de maalesef gençlerde çok sık görülür. Bütün günü makyajlı geçirip, bir de yatarken temizlemiyorsanız, aşırı kırışık ve bozuk bir ten ileri yaşlarda sizi bekliyor demektir. Bunun yanında devamlı topuklu ayakkabı giymek de fiziksel problemlere yol açabilir.

Ekranlar önünde fazlaca vakit geçirmek, uyku ve beslenme düzenini bozmakla kalmaz, göz ve omurilik sorunlarını da beraberinde getirir.

İşlenmiş gıdaları haddinden fazla tüketmek, vücut sağlığını bozduğu gibi, algılamayı ve tepki vermeyi de bozar. Yani sadece fiziksel değil, kimyasal olarak da pek çok zarar barındırır. Bu sebeple daha çok doğal besinlerin tüketilmesine dikkat edilmelidir. Bu konuda en büyük görev tabii ki ebeveynlere düşmektedir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Erken Doğum Nedir? Erken Doğum Sebepleri Nelerdir?
Gebeliğin 37’inci haftasından önce yapılan doğumlara erken doğum denilir. Erken doğumun çeşitli sebepleri olabilir.
Havalar Isındı Kene Vakaları Görülmeye Başlandı
Yazın gelmesiyle birlikte Kırım Kongo hastalığı da yine ülkemizde görülmeye başlandı.
Hava Kirliliği Kanser Yapabilir
Hava kirliliği; şehirleşme ve sanayileşme ile gelen bir problemdir. Hava kirliliğinin kuşkusuz sağlığımıza da önemli zararları vardor.Kanser de bu zararların arasında başı çekmektedir.
Uyurken Elleri Yastık Altına Koymak Omuz Ağrısı Yapar
Uyurken ellerin yastık altına konması, birçok kişide görülen bir alışkanlıktır.Ancak bu alışkanlık kimi zaman sağlık sorunlarına da yol açabilir.
Diş Ağrısı Nedir?
Diş ağrısı; diş çürümesi, diş minesinin aşınması, diş etlerinin iltihaplanması veya bunlara benzer sebeplerden kaynaklanır.Hemem herkeste görülebilen genel…
Saçkıran Nedir?
Saçkıran; saç diplerini etkileyen, oto immün bir bağışıklık sistemi hastalığıdır. Estetik yönden de her iki cins için önemli bir sağlık sorunudur.
Distoni Hastalığı Nedir?
Distoni hastalığı sık olarak bilinen bir hastalık değildir. Vücutta kasılmalar görülmesi genel bir özelliğidir.
Kanserin Habercisi Olabilecek Belirtileri İhmal Etmeyelim!
Kanser sürekli gündemimizde olan ve kuşkusuz hepimizin korktuğu bir hastalıktır.Kanserin bazı genel belirtilerini önceden fark edebilirsek zamanında gereken önlem ve tedaviler için…
Hepatit C hastalığı Cinsel İlişkiyle de Bulaşabilir
Hepatit C viral bir karaciğer hastalığıdır. Karaciğerin iltiplanmasıdır.
İnsülin Direnci, İnsülin Direnci Soruları ve İnsülin Direnci Testi
İnsülin direnci, günümüzde sıkça konuşulan ve araştırılan bir sağlık problemidir. İnsülin direncine dair öemli bilgileri sizler için derledik.
Tiroid Hastalarında Saç Dökülmesi Daha Çok Görülür
Tiroid hastalığının en önemli belirtilerinden biri saçların aşırı miktarda dökülmesidir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com