Gençken Yapılan Hatalar Yetişkinlikte Pahalıya Patlıyor

25.10.2017 12:03
Genç, sağlıklı ve enerjikken insanlar, yetişkin hallerinde de hep aynı kalacaklarını düşünüyorlar
Gençken Yapılan Hatalar Yetişkinlikte Pahalıya Patlıyor
A

Genç, sağlıklı ve enerjikken insanlar, yetişkin hallerinde de hep aynı kalacaklarını düşünüyorlar. Çok daha hızlı yaşayıp pek çok öneriye kulak asmıyorlar. Ancak unutulmamalıdır ki, sağlıklıyken vücudunuza ne kadar iyi bakarsanız, yetişkinliği o kadar verimli geçirirsiniz.

Yeterince uyumamak en çok gençlerde görülüyor. Çünkü çok fazla aktivite yapıyorlar ve dinlenme fırsatları olmuyor. Bu da vücudun kendini fazla yormasını gerektiriyor ve büyüme problemleriyle karşısına çıkıyor.

Doğru saatte uyumayan genç, sabah da okula veya işe geç kalıyor ve kahvaltı yapmadan evden çıkıyor. İşte en sık yapılan hatalardan biri de budur. Günlük enerji sağlanamadığı gibi, metabolizma hastalıklarına da yol açabilir.

Çok küçük şeylere takılıp stres yapmak ve daha da yanlışı bir şeye canı sıkıldığında tüm hayata küsüp başka hiçbir şeyle ilgilenmemek gençlerin en çok yaptığı yanlışlardandır. Su durum bazen muhatabı kızdırmak maksatla yapıldığı düşünülse de kişi kendine zarar vermekten başka bir şey yapmaz.

Vücut hijyenine önem göstermemek de maalesef gençlerde çok sık görülür. Bütün günü makyajlı geçirip, bir de yatarken temizlemiyorsanız, aşırı kırışık ve bozuk bir ten ileri yaşlarda sizi bekliyor demektir. Bunun yanında devamlı topuklu ayakkabı giymek de fiziksel problemlere yol açabilir.

Ekranlar önünde fazlaca vakit geçirmek, uyku ve beslenme düzenini bozmakla kalmaz, göz ve omurilik sorunlarını da beraberinde getirir.

İşlenmiş gıdaları haddinden fazla tüketmek, vücut sağlığını bozduğu gibi, algılamayı ve tepki vermeyi de bozar. Yani sadece fiziksel değil, kimyasal olarak da pek çok zarar barındırır. Bu sebeple daha çok doğal besinlerin tüketilmesine dikkat edilmelidir. Bu konuda en büyük görev tabii ki ebeveynlere düşmektedir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Ses Teli Polipi Nedir?
Ses teli  polipi ses kısıklığına sebep  olan tek taraflı ses teli şişlik olarak tanımlanmaktadır
Rahim Egzaması ve Belirtileri Nelerdir?
Rahimden gelen kötü kokulu ve kirli sarı renkli akıntıların nedeni rahim egzaması olabilir
Diz Kireçlenmesinde PRP Tedavisi ve Horoz İbiği Uygulaması
Diz kireçlenmesi sıklıkla rastlanabilen bir hastalık olup yürümede zorluk yaptığından yaşam kalitesine de olumsuz tesirde bulunur
Ülserin Belirtileri Nelerdir?
Mide asidi midede salgılanır ve aşırı salgılandığında mide, sindirim sıvıları tarafından zarar görebilir
Sosyal Anksiyete Nedir?
Kişinin sosyal yaşam sırasında sebepsiz olarak duyduğu baş edilemez kaygı, korku ve panik durumu sosyal anksiyete olarak tanımlanmaktadır
Hepatit Nedir? Neden Olur?
Karaciğerin bir virüs etkeni nedeniyle iltihaplanması durumu viral hepatit olarak isimlendirilmektedir
Sürekli Şüphe Paranoya Nedeni Olabiliyor
Hemen hemen her insan  farkında olarak ya da fark etmeksizin paranoya olan kimseler gibi şüphe içerisin de kaldıkları bir durumda o konuda takılı kalabiliyorlar
Nasır Nedir?
Nasır özellikle ayaklarda ve parmaklarda ağrı ve bazen de  yürüme bozukluğuyla sonuçlanabilen bir sağlık sorunudur
Yırtılan Kulak Zarı Tedavi Edilir mi?
Eğer kulaklar,  bir KBB uzmanı tarafından muayene edilirse ve kulak zarının yırtılması teşhisi konulursa, doktor öncelikle zardaki  deliğin büyüklüğünü ölçer
Hamilelik Zehirlenmesine Dikkat!
Gebelikte gerçekleşen zehirlenme bozulmuş bir gıda veya yanlış kullanılmış bir ilaç nedeniyle olabilir
Sarkom Nedir?
Sarkom, kötü huylu tümör anlamındadır ve geliştiği dokunun ismi ile adlandırılır
Klamidyoz Nedir?
Chlamydia trachomatis türü bakterinin neden olduğu bulaşıcı bir genital enfeksiyon hastalığıdır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com