Kahve Keyfinde Anti-Aging Etkisi

22.06.2018 08:00
Gençliğinizi uzun yıllar korumak için anti-aging yöntemlerine başvuranlardan iseniz,kahveden size güzel haberler var
Kahve Keyfinde Anti-Aging Etkisi
A

Gençliğinizi uzun yıllar korumak için anti-aging yöntemlerine başvuranlardan iseniz,kahveden size güzel haberler var.
Vücudumuzla dost olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanan kahve; aynı zamanda cildin yaşlanması ile savaşan antioksidanlar açısından da çok zengin.  Nestlé Türkiye Beslenme Uzmanı Ece Nevra Durukan; kahvenin antioksidan özelliği ve anti-aging etkisini sağlık profesyonelleri ile paylaştı.
Kırmızı şaraptan sonra en yüksek antioksidan oranına sahip kahve; içindeki antioksidanların etkisiyle hücreleri yenileyerek cildin daha sıkı ve elastik olmasına, yaşlanma etkilerini geciktirmeye yardımcı oluyor.  
Nestlé Türkiye Beslenme Uzmanı Ece Nevra Durukan; kahvenin sağlık üzerine etkilerini son çalışmalar ışığında incelendiği bir sunum yaptı. Durukan, aynı zamanda NESCAFÉ’nin kısa süre önce satışa sunduğu, yeşil kahve çekirdeklerinin etkisiyle diğer kahvelere oranla daha fazla antioksidan içeren NESCAFÉ Greenblend, içerdiği prebiyotikler sayesinde bağışıklık sistemini düzenleyen probiyotik bakterilerin bağırsaktaki gelişimini ve yaşamını destekleyen NESCAFÉ Lif-Aktif ve içeriğindeki siyah üzüm çekirdeği ekstraktı sayesinde cildin bağ dokusunu kuvvetlendirmeye yardımcı olan ve E vitamini içeren NESCAFÉ Vita-Lift’in sağlık üzerine faydalarından bahsetti.
Her gün orta düzeyde (3-5 fincan) kahve tüketimi ile doğal yollarla cildi sağlıklı tutmanın mümkün olduğunu belirten Durukan; “Hem bedenimizin doğal işleyişi sırasında, hem de çevre kirliliği, sigara dumanı gibi çevresel etkiler sonucunda oluşan ve hücrelerimize zarar veren serbest radikaller kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi kronik hastalıklara sebebiyet vermesinin yanı sıra yaşlanma etkilerini de hızlandırır. 30’lu yaşlarda başlayan bu etki 40´lı yaşlarda artarak ilerler ve 50´li yaşlardan itibaren çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden olur. Dolayısı ile güçlü bir antioksidan sisteme sahip olmak, oksijene dayalı bir yaşamda en temel gereksinimdir. Antioksidan özellik gösteren bileşikler bir çok sebze, meyve veya yemişte doğal olarak bulunur.
Kahve de içeriğindeki yüksek polifenol oranıyla doğal antioksidan kaynaklarından biridir. Üstelik kahve çekirdekleri kavrulsa da bu özelliğini yitirmez. Dolayısıyla, modern yaşam koşullarında kahve, günlük beslenmemizde önemli bir antioksidan kaynağıdır.
Kahvenin bir diğer önemli antioksidan özelliği ise sadece kendi içerisindeki antioksidanların vücut üzerine olumlu etkisi değil, aynı zamanda vücudun kendi savunma sistemlerini de harekete geçirerek çift taraflı antioksidan savunmayı sağlamasıdır.” diye konuştu.
Siz de her gün 3-5 fincan kahve ile hem keyfe doyun, hem de genç ve zinde kalın!

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
5 Soruda Gıda İntoleransı ve Gıda İntolerans Testi
Gıda intoleransı günümüzde sıkça konuşulan bir sağlık problemi haline gelmiştir
Kadınlarda Yılda Bir Kere Jinekolojik Muayene Önemli
Kadınlarda  yılda bir kez yapılacak jinekolojik muayenenin büyük önem taşıdığı uzmanlarca ifade ediliyor
Egzersiz Nedir ve Egzersiz Hakkında Bilmedikleriniz
Egzersiz günümüzde sıkça gündeme geliyor
Tiroid Bezi Nedir ? Tiroid Bezinin Görevi Nedir?
Tiroid bezi boyun bölgesine yerleşmiş, hormon salgılayan bir bezdir
Aç Kalarak Zayıflamak Sağlıklı Bir Zayıflama Değildir
Zayıflamak için bir diyetisyen desteği almadan, sadece az yiyerek ve aç kalarak zayıflama çabası sıkça görülen bir girişimdir
Estetik Operasyonlar ve Estetik Operasyon Öncesi Hastanın Bilmesi Gerekenler
Bu yazımda bir Estetik Cerrah olarak ,estetik operasyonlar ve estetik operasyon öncesi hastalara genel yaklaşım konusuna değinmek istiyorum
Kanser Tedavisinde Kemoterapi ve Radyoterapi
Kemoterapi ve radyoterapi tedavisinde birçok farklı yan etki baş gösterebiliyor; halsizlik, yorgunluk, kansızlık, iştahsızlık, kanama, kabızlık, hafıza değişiklikleri, yutkunma zorluğu, bulantı, kusma,…
Bahar Alerjisine Karşı Alınacak 10 Önlem Nedir?
Bahar aylarının gelmesiyle  birlikte burun akıntısı, hapşırma, göz kızarması, öksürük, nefes tıkanması ve cilt kaşınmasından yakınanların sayısı artıyor
Organ Kopmalarında Kopan Organ Nasıl Taşınmalıdır?
Kazalar veya yaralanmalar sonrası kopan organların hasar görmeden en doğru şekilde hastaneye taşınması çok önemlidir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com