Kahve Keyfinde Anti-Aging Etkisi

22.06.2018 08:00
Gençliğinizi uzun yıllar korumak için anti-aging yöntemlerine başvuranlardan iseniz,kahveden size güzel haberler var
Kahve Keyfinde Anti-Aging Etkisi
A

Gençliğinizi uzun yıllar korumak için anti-aging yöntemlerine başvuranlardan iseniz,kahveden size güzel haberler var.
Vücudumuzla dost olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanan kahve; aynı zamanda cildin yaşlanması ile savaşan antioksidanlar açısından da çok zengin.  Nestlé Türkiye Beslenme Uzmanı Ece Nevra Durukan; kahvenin antioksidan özelliği ve anti-aging etkisini sağlık profesyonelleri ile paylaştı.
Kırmızı şaraptan sonra en yüksek antioksidan oranına sahip kahve; içindeki antioksidanların etkisiyle hücreleri yenileyerek cildin daha sıkı ve elastik olmasına, yaşlanma etkilerini geciktirmeye yardımcı oluyor.  
Nestlé Türkiye Beslenme Uzmanı Ece Nevra Durukan; kahvenin sağlık üzerine etkilerini son çalışmalar ışığında incelendiği bir sunum yaptı. Durukan, aynı zamanda NESCAFÉ’nin kısa süre önce satışa sunduğu, yeşil kahve çekirdeklerinin etkisiyle diğer kahvelere oranla daha fazla antioksidan içeren NESCAFÉ Greenblend, içerdiği prebiyotikler sayesinde bağışıklık sistemini düzenleyen probiyotik bakterilerin bağırsaktaki gelişimini ve yaşamını destekleyen NESCAFÉ Lif-Aktif ve içeriğindeki siyah üzüm çekirdeği ekstraktı sayesinde cildin bağ dokusunu kuvvetlendirmeye yardımcı olan ve E vitamini içeren NESCAFÉ Vita-Lift’in sağlık üzerine faydalarından bahsetti.
Her gün orta düzeyde (3-5 fincan) kahve tüketimi ile doğal yollarla cildi sağlıklı tutmanın mümkün olduğunu belirten Durukan; “Hem bedenimizin doğal işleyişi sırasında, hem de çevre kirliliği, sigara dumanı gibi çevresel etkiler sonucunda oluşan ve hücrelerimize zarar veren serbest radikaller kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi kronik hastalıklara sebebiyet vermesinin yanı sıra yaşlanma etkilerini de hızlandırır. 30’lu yaşlarda başlayan bu etki 40´lı yaşlarda artarak ilerler ve 50´li yaşlardan itibaren çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden olur. Dolayısı ile güçlü bir antioksidan sisteme sahip olmak, oksijene dayalı bir yaşamda en temel gereksinimdir. Antioksidan özellik gösteren bileşikler bir çok sebze, meyve veya yemişte doğal olarak bulunur.
Kahve de içeriğindeki yüksek polifenol oranıyla doğal antioksidan kaynaklarından biridir. Üstelik kahve çekirdekleri kavrulsa da bu özelliğini yitirmez. Dolayısıyla, modern yaşam koşullarında kahve, günlük beslenmemizde önemli bir antioksidan kaynağıdır.
Kahvenin bir diğer önemli antioksidan özelliği ise sadece kendi içerisindeki antioksidanların vücut üzerine olumlu etkisi değil, aynı zamanda vücudun kendi savunma sistemlerini de harekete geçirerek çift taraflı antioksidan savunmayı sağlamasıdır.” diye konuştu.
Siz de her gün 3-5 fincan kahve ile hem keyfe doyun, hem de genç ve zinde kalın!

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Kışın Tükettiğimiz Sebzeler ve Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?
Kışın tüketilen  sebzelerin sağlığımıza önemli faydaları vardır
Sağlık Önerilerinizi Bizimle Paylaşın
İnteraktif bir sağlık sitesi olan Tahlil
Çocuklarda Görülen Nefes Darlığı Nedenleri Nelerdir?
Çocuklarda görülebilen nefes darlıkları anne ve babaları sıklıkla endişelendirir
Egzersiz ve Spor Yaparken Bilmemiz Gerekenler
Egzersiz düzenli yapıldığı takdirde sağlığımız için önemli yararlar sağlamaktadır
Bayramda Şeker Hastalarının Dikkatli Olması Gerekiyor
Bayramının gelmesiyle birlikte, özellikle geleneksel yemeklerimizin ve tatlılarımızın misafirliklerde sunulması  şeker hastaları için büyük bir zorluk oluşturmaktadır
Ramazan'da Kolay Sindirimin Doğal İlacı Şalgam Suyu
İftarla sahurun arasının bu kadar kısa olması nedeniyle yenilen yiyecekler ve içecekler midede şişkinlik yapıyor
Kaliteli Bir Uyku İçin Doğru Nefes Almak Şart.
Yaşın ilerlemesiyle uyku düzeninde bozulmaların yaşanması sıklıkla görülen bir sorundur
Boyun ve Omuz Ağrıları
Boyun ve omuz ağrıları, boyunda ve omuzda oluşan ağrı, tutulma çok sık rastlanılan bir rahatsızlıktır
Yaz Aylarında Hamile Olmak
Hamilelik: pek çok fiziksel ve psikolojik değişikliğin bir arada yaşandığı bir dönemdir
Normal Doğumu Kolaylaştırmak Mümkün mü?
Normal doğum, anne karnında gelişimini tamamlamış olan bebeğin, rahim açıklığından vajinal kanala inerek,  cerrahi operasyon gerektirmeksizin dünyaya geldiği yöntemdir
Çocuğunuza Sorumluluklarını Öğretirken Ödül Vermeyin
Son zamanlarda artan suç oranları, mutsuz yetişen toplumlar farkındalığı, hayvanlara dahi merhamet etmeyen, tahammülsüz neslin gelişi, psikolojik çalışmaları ve araştırmaları artırmış ve aslında çocukluktan…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com