Reyno Hastalığı Nedir ?

23.02.2018 12:56
Eğer parmaklarınız üşüyorsa ayaklara giden kanın azalmasının belirtisidir
 Reyno Hastalığı Nedir ?
A

Eğer parmaklarınız üşüyorsa ayaklara giden kanın azalmasının belirtisidir. Buna da sigara içmek, yüksek kan basıncı veya kalp ve damar hastalıkları neden olabilir. Bazen diyabet hastalığının ayak sinirlerine verdiği hasarlar ayaklardaki kan akıntısını olumsuz etkiler.
Hipotiroidi ve kansızlık ayakların üşümesinin başka nedenleridir. Ama bazı kişiler hem yaz ayının sıcak günlerinde hemde kış ayının soğuk günlerinde parmaklarının üşümesinden şikayet ederler. Bu kişilere Reyno hastası denir.
Bu hastalarda hava sıcaklığının ufak değişimiyle el ve ayakların sıcaklığı düşer.
Bu durum da damarların büzülmesi ve daralması devamında el ve ayak parmaklarına az miktarda kan aktarılır, kanın az gittiği bölgeler kızarır ve yanma duygusu yaratır. 
Söz konusu hastalığını önemsememek vücutta ciddi hasarlara yol açabilir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Hava Kirliliği Kanser Yapabilir
Hava kirliliği; şehirleşme ve sanayileşme ile gelen bir problemdir. Hava kirliliğinin kuşkusuz sağlığımıza da önemli zararları vardor.Kanser de bu zararların arasında başı çekmektedir.
Uyurken Elleri Yastık Altına Koymak Omuz Ağrısı Yapar
Uyurken ellerin yastık altına konması, birçok kişide görülen bir alışkanlıktır.Ancak bu alışkanlık kimi zaman sağlık sorunlarına da yol açabilir.
Diş Ağrısı Nedir?
Diş ağrısı; diş çürümesi, diş minesinin aşınması, diş etlerinin iltihaplanması veya bunlara benzer sebeplerden kaynaklanır.Hemem herkeste görülebilen genel…
Saçkıran Nedir?
Saçkıran; saç diplerini etkileyen, oto immün bir bağışıklık sistemi hastalığıdır. Estetik yönden de her iki cins için önemli bir sağlık sorunudur.
Distoni Hastalığı Nedir?
Distoni hastalığı sık olarak bilinen bir hastalık değildir. Vücutta kasılmalar görülmesi genel bir özelliğidir.
Kanserin Habercisi Olabilecek Belirtileri İhmal Etmeyelim!
Kanser sürekli gündemimizde olan ve kuşkusuz hepimizin korktuğu bir hastalıktır.Kanserin bazı genel belirtilerini önceden fark edebilirsek zamanında gereken önlem ve tedaviler için…
Hepatit C hastalığı Cinsel İlişkiyle de Bulaşabilir
Hepatit C viral bir karaciğer hastalığıdır. Karaciğerin iltiplanmasıdır.
İnsülin Direnci, İnsülin Direnci Soruları ve İnsülin Direnci Testi
İnsülin direnci, günümüzde sıkça konuşulan ve araştırılan bir sağlık problemidir. İnsülin direncine dair öemli bilgileri sizler için derledik.
Tiroid Hastalarında Saç Dökülmesi Daha Çok Görülür
Tiroid hastalığının en önemli belirtilerinden biri saçların aşırı miktarda dökülmesidir.
Prostat Kanserinden Korunma Yolları Nelerdir?
Prostat kanseri erkeklerde en sık görülen kanser türlerindendir. Doktorlar prostat kanserinden korunmak için bazı önlemler tavsiye ediyor.Aşağıdaki yazımızda erkeklerde sık…
Aftı Neler Tetikler?
Aft dudağın içinde, dil yüzeyinde, damakta veya yanak yüzeyinde oluşan bir yaradır. Ağızda aftın oluşması çeşitli nedenlere bağlı olup bu nedenler aft oluşumunu tetiklemektedir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com