Sivilce İzlerinden Kurtulmak Mümkün

09.07.2018 05:38
Ergenliğe girişle birlikte kişinin hayatında büyük yer kaplayan sivilce problemi, çoğu zaman izlerini yıllarca sürdürmektedir
Sivilce İzlerinden Kurtulmak Mümkün
A

Ergenliğe girişle birlikte kişinin hayatında büyük yer kaplayan sivilce problemi, çoğu zaman izlerini yıllarca sürdürmektedir. 

İnsanlar genelde ergenlik döneminde tanışır sivilcelerle. Bu içi iltihap dolu, beyaz şişlikler tam da kişinin beğenilme kaygısı olduğu, ergenlikle birlikte bütün vücudunda oluşan değişimlere sivilcelerle kendini bir nebze daha kötü hissetmek, biran önce sivilcelerden kurtulma isteğini ortaya çıkarıyor. Tabii bu rahatsız edici noktacıklardan kurtulmak öyle kolay değildir. Ayrıca arsız otlar gibi çıktıkça çıkarlar. Ne 'dur'dan, ne 'yeter'den anlarlar. Tahammülü zor olan bu cansız yaratıklardan korunmanın en kolay yolu, geçici de olsa sürekli mayın tarlası gibi patlatmak gibi görünür. Ancak bu da çözüm değildir. Hatta ileri yaşlarda cilt lekeleri olarak ortaya tekrar çıkarlar. 

Çoğu zaman bu lekelerden kurtulmak için evde yapılan maskeler, peelingler önerilir. Bu yöntemler şüphesiz çok faydalıdır. Ancak her zaman sivilce izinden kurtaracağı garantisi yoktur. 

Son zamanlarda dermatologlar bu konuya el atmış ve alternatif tedaviler geliştirmişlerdir. Tabii ki bu işin öncelikle sabır işi olduğunu unutmamak gerekir. Yapılan uygulamak birkaç seans devam etmektedir. Burada kaç seans olacağına dair bilgi vermek yanlıştır. Çünkü yapılan uygulama ve ciltteki bozulma oranına göre bu sayı değişmektedir. Ama ortalama söylemek gerekirse 6-10 seans arasında sivilce izlerinden tamamen kurtulmak mümkündür.

Bu tedavilerden kimyasal peeling: hem sivilce izlerinden, hem de siyah noktalardan arındıran bir yöntemdir. Siyah noktalardan arınmış bir cilt, daha kolay hava aldığından, daha parlak ve genç bir görüntü ortaya koyar.

Karbon peeling yöntemi: daha etkili bir yöntemdir. Tek seansta değil ama, devam edildiğinde ciddi fark ortaya koyan ve pürüzsüz bir görüntü sağlayan yöntemlerdendir. 

Cilt tipinize göre en iyi öneriyi sunacak olan kişi doktorunuzdur bu sebeple kontrole gittiğinizde dermatoloğun fikrini almayı ihmal etmeyin. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Olfaktör Referans Sendromu (ORS) Nedir?
Olfaktör Referans Sendromu (ORS) nadirde olsa görülen bir hastalıktır
Bakteriyel Vajinozun Sebep Olabileceği Rahatsızlıklar Nelerdir?
Bakteriyel vajinoz, vajinada kokulu ve kirli sarı renkli akıntıya sebep olan bakteriyel bir rahatsızlıktır
İnternet Bağımlılığı Nedir?
İnternet, son yüzyılın en büyük keşifleri arasında ilk sıralarda yer alıyor
Çocuklarda Sıkça Rastlanılan Sorun: Burun Tıkanıklığı
İnsan dağlığı için en önemli organlardan biridir burun
Neden Çift Görürüz?
Gözdeki sinir ve adalelerde meydana gelen bazı sorunlar sebebiyle görüntü bazen tek bir noktada odaklanamaz
Aşırı Empati Sendromu Nedir?
Empati, kişinin bir durum karşısında o durumu yaşamadan diğer kişinin yerine kendisini koyarak o ruh hali ve durumu anlama yetisidir
Sinüzit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Başta bulunan ve burun çevresini saran sinüslerin iltihaplanması sonucunda boşlukların tıkanmasından dolayı hissedilen hastalık sinüzit olarak adlandırılmaktadır
Gebelikte Demir Azlığı Bebek ve Gebelik İçin Tehlikeli midir?
Hamilelerde gebelikte demir ihtiyacı %50’ye varan oranda  artmaktadır
Arpacık Nasıl Tedavi Edilir?
Arpacık genellikle kirpik diplerinde ya da göz kapağında görülen kırmızı bir şişliktir
Astım Nedir?
Havayı solunduğunda, havanın akciğere iletilmesini bronş adı verilen yapılar sağlamaktadır
Hepatit C Hastalığının Kuluçka Süresi Nedir?
Hepatit C virüsü kan yolu ile en sık bulaşıp Hepatit C enfeksiyonuna yol açar
Hamilelikte Hipotiroidi Gebeliği Nasıl Etkiler?
Hamilelikte rastlanan en yaygın tiroid bozukluğu hipotiroidizm bir tiroid hormonu eksikliğidir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com