Su İçmeyenlere Pratik Öneriler

12.03.2016 01:39
Özellikle yaz aylarında suyun önemi artarken birçok kişiden su içmekten hoşlanmadıklarını, su içmeyi unuttuklarını duyarsınız
Su İçmeyenlere Pratik Öneriler
A

Özellikle yaz aylarında suyun önemi artarken birçok kişiden su içmekten hoşlanmadıklarını, su içmeyi unuttuklarını duyarsınız. Peki su ihtiyacını karşılamak için ne yapmalı ?

1- Gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda su içme alışkanlığı kazanmanız için düzenli olarak bu zamanlamaya uygun su içmeye odaklanabilirsiniz.

2- Gün içinde çay, kahve gibi içecekleri sık tüketiyorsanız bunların yerine önce su arası verin ya da her çay ve kahve içmenizden sonra bir bardak su tüketimini zorunlu hale getirin.

3- Suyu içmekte zorlanıyorsanız; bir sürahi suyun içine nane yaprakları, tarçın, üzüm taneleri gibi renk katacak meyveler ve limon dilimleri ekleyebilirsiniz. Bu sayede suyun içimi kolaylaştırılabilir.

4- Çalışma ortamınızda, masanızda, mutlaka su bulundurun. Gördüğünüzde içmenizi sağlayacak kupalar, bardaklar, termoslar alabilirsiniz.

5- Çantanızda, arabanızda, seyahatlerde yanınızda su bulundurmaya özen gösterin.

6- Görebileceğiniz yerlere su içmenizi hatırlatacak post-itler yapıştırın. Evinizde, iş yerinizde, bilgisayarınızın monitöründe, telefonunuzda su içmenizi kolaylaştıracak yazılar olsun.

7- Su olduğu yerlerde bu durumu değerlendirin ve su için. Sosyal ortamlarda asitli içecekler yerine su veya maden suyu tercih edin.

8- Öğünlerden önce bir bardak su için. Bu durum tokluk hissi sağlayacak ve kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Atıştırma alışkanlığınız varsa masanızda önce su bulundurun.

 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Doku Dostu Radyoterapi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Özellikle prostat, baş-boyun, yemek borusu, bronş, rahim, rahim ağzı ve meme kanserlerinde uygulanan brakiterapi; çevre dokulara en az zararla, tümörlü bölgede yüksek…
Manipülasyon Nedir?
Manipülasyon; kişinin kontrolü dışında, istemsiz olarak, yönlendirilmesi işlemidir.
Diş Eti Sağlığını İhmal Etmeyin!
Diş sağlığının korunması kadar diş etinin de sağlıklı olması vücudun yararı için oldukça önemlidir.
Doğru Hapşırma Nasıl Olmalı?
Üst solunum yollarını etkileyen pek çok olayın sonu genellikle hapşırma ile sonuçlanır. Ancak doğru hapşırmanın nasıl olması gerektiği de bilinmesi gereken bir konudur.
Ağırlık Çalışmanın Faydaları Nelerdir?
Sağlıklı yaşamak için spor, hayatın her alanında olmalıdır. Ağırlık çalışmakta günümüzde sıklıkla tercih edilen salon sporlarından biridir.Özellikle genç yaştaki…
Torun Sevgisi Sağlığınızı Koruyor!
Büyük anne-baba ve torun arasında hepimizin bildiği oldukça sağlam ve güzel bir sevgi bağı vardır.
Kusursuzluk Saplantısı Nedir?
Toplumda görülen birçok rahatsızlıktan biri de kusursuzluk saplantısıdır.
Kadınlarda Yumurtlama Belirtileri Nelerdir?
Bazı kadınlar yumurtlama zamanlarını fark eder ama kimi kadın yumurtlamanın ne zaman yapıldığını anlamaz.Özellikle hamile kalmak isteyen kadınlar yumurtlama belirtilerinin ne olduğunu merak eder.Aşağıdaki…
Tibet Yogası Ne İşe Yarar?
Tibet yogası son zamanlarda tekrar popüler hale gelmiştir.
Bebeklerde Diyabeti Önlemek İçin Ne Yapmalıyız?
Annelerin gebelikte yedikleri yemekler bebeklerini tamamen etkiler. Dengesiz beslenen anneler farkında olmadan bebeklerine de zarar verebilir.
Prolaktin Yüksekliği Gebe Kalmaya Engel Olabilir
Prolaktin hormonu hipofiz salgı bezinde üretilerek salgılanır.Prolaktinin normalin üstünde kanda bulunması ise gebeliğin oluşumunda engel olabilir.
Suriye'de Görülen Çocuk Felci Vakaları Nedeniyle Aşı Uygulamaları Başladı
Suriye'de son günlerde yaşanmakta olan çocuk felci vakaları  başta  Suriye’ye komşu ülkeler olmak üzere Avrupa ülkelerini de tehdit  eder hal almış durumda.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com