Sürtünme İle İlişki Sonrası Hamile Kalınır mı?

11.09.2018 10:18 | Güncelleme: 25.03.2019 02:57 | Yazar: Dr. Cem Argun
Özellikle evli olmayan çiftler, bakire bayanlar sürtünme ile cinsel ilişki sonrası hamile kalınıp kalınmayacağına dair sitemize sıkça sorular soruyor.''Sürtünme veya sürtünerek hamile kalınır mı? '' sorusu hakkında merak ettikleriniz konusunda aradığınız bilgileri Tahlil.com farkıyla aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.
Sürtünme İle İlişki Sonrası Hamile Kalınır mı?
A

Erken yaşlarda cinselliği yaşayan ve  evli olmayan çiftler ve bakire kadınlar sürtünme ile ile ilişki sonrası hamile kalınıp kalınmayacağına dair Tahlil.com doktorlarına ve Hamile miyim? bölümümüze sıkça sorular soruyor.
Sürtünme veya sürtünerek ilişki konusunda Tahlil.com'un sizler için hazırladığı yazının ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Sürtünme İle İlişki (Sürtünerek İlişki) Nedir?

Evlilik öncesi genç çiftlerin erken yaşlarda bakireliğe zarar vermemek adına sıklıkla tercih ettikleri bir yöntem olan sürtünme ile ilişki sonrası hamilelik olasılığı merak edilen bir konudur.

Sürtünerek ilişki gerçek anlamda bir cinsel ilişki değildir.Erkeğin cinsel organı vajinaya girmez ve vajina içine boşalmaz.
Cinsel ilişki tam olarak gerçekleşmeden yani penis vagina içine girmeden,dışarıdan temasla, sürtünme ile erkeğin cinsel yoldan uyarılması sonucu vajina dışına boşalması durumudur.

Bu ilişki sırasında çiftlerin her ikisi de çıplak olabildiği gibi biri veya her ikisinde çamaşır veya giysi de bulunabilir.Ancak her durumda da erkek vajina dışına boşalmaktadır.

Sürtünme İle İlişki İle Kadın da Orgazm Olabilir mi?

Bu konu da sıklıkla merak edilmektedir.Evet bu iilişki erkek nasıl penisin vajinaya dudaklarına, klitorise veya kadının pubik bölgesine sürtünme ile uyarılması sonrası boşalabiliyorsa kadın da özellikle penisin klitoris bölgesine teması sonrası orgazm olabilir.

Sürtünme İle İlişki Sonrası Hamile Kalınır mı?

Sürtünme ile ilişki sonrası ve  dışarıya boşalma ile hamile kalınıp kalınmayacağı konusunda uzmanlarımıza binlerce soru geliyor.

Bu tür ilişkilerde, yani ereksiyon halinde bulunan erkek cinsel organının vagina içine girmeden dışarıdan sürtünme ile teması ve dışarıya boşalma sonrası içinde sperm hücresi barındıran meninin ancak vagina ağzı ile teması ve vajinaya girmesi sonrası gebelik ihtimali olabilmektedir.Sürtünme ile ilişkilerde kimi zaman erkeğin cinsel organı kazara veya kontrolsüz bir hareketle vajinaya girebilmektedir.Bu durumda kızlık zarı bozulabileceği gibi aynı zamanda bu sürçete bir boşalma da olursa hamilelik olasılığı da gündeme gelecektir.

Sonuç olarak sürtünme ile ilişki de normal bir cinsel ilişkiye göre gebelik şansı çok daha az olmakla birlikte, düşük de olsa gebelik ve hamilelik olasılığı da göz ardı edilmemelidir. 

Sürtünme İle İlişkinin Riskleri Nelerdir?

Sürtünme yoluyla gerçekleşen ilişkiler hamileliğe karşı tam koruma sağlamadığı gibi genital siğil, Herpes gibi bir takım cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı da tam olarak korunma sağlamamaktadır.
Bu nedenle cinsel yolla bulaşan hastalıkların önüne geçmek ve düşük de olsa hamilelik olasılığını ortadan kaldırmak adına prezervatif kullanılması son derece pratik ve uygun bir tedbir olacaktır.

Sürtünme İle İlişki Sonrası Gebelik Testi Yaptırılmalı mıdır?

Sürtünme ile cinsel ilişki sonrası hamilelik ihtimali her ne kadar çok az olsa da, bu tür bir ilişki sonrası beklenen adet tarihlerinde en az bir hafta gecikmesi olanlar, tedbiren de olsa gebelik testi yaptırmalıdır. Özellikle vajinaya veya vajina ağzına meni ve sperm teması şüphesi var ise veya ilişki sırasında penisin vajinaya girmesi yada vajinaya boşalması durumu varsa gebelik testi gündeme gelmelidir.

Sürtünme İle İlişki Sonrası Hamilelik Korkusu

Sürtünme yoluyla ilişkiye giren genç kızlar bu tür ilişkilerden sonra suçluluk hissi duyabilmekte ve hamilelik korkusu da yaşayarak psikolojik yönden baskı, pişmanlık ve endişe hissedebilmektedir.

Bu tür durumlarda genç kızların erkek arkadaşlarına önemli görev düşmektedir.
Psikolojik yönden kız arkadaşlarının yanında olup hamilelik korkuları yönünden onları rahatlatmalı ve adet gecikmesi gibi durumlarda şüpheli ilişki varlığını da dikkate alarak gebelik testi yaptırmaları yönünden arkadaşlarını motive etmelidir.
Sürtünme yoluyla bir iilişki yaşadıysanız kafanızda da hamile kalıp kalmayacağınız konusunda soru işaretleri var ise Tahlil.com uzmanlarına sorunuzu sorabilir ve bu konuda cavaplanmış binlerce soruyu aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Hamilelik konusunda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve uzmanalrımızca verilmiş cevapları okumak için tıklayınız....

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...

YORUMLAR

ekrem-aksoy | 31.07.2018 08:29

Bugün kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Ovulasyon dönemindeydi. İkimizde ciplaktik ve cinsel organlarimizla birbirimize sürttük sonrasinda gobeginin alt kısmına boşalma gerçekleşti koz arkadaşım suyla yıkadı ama aşağıya doğru aktı hamile kalma riski nedir acaba ? Cevaplarsanız sevinirim.

Tahlil.Com |

Küçük yaşlarda  olup  cinsel konularda bilgi sahibi olmadan  cinsel  deneyim yaşayan sizler gibi pek çok okurumuz var.
Bu tür  ilişki sonrası hamilelik korkusu ile bizlere bir çok soru geliyor.
Bize yazdığınız ilişki türünde  hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor.

Tahlil.com doktorları olarak size önerimiz mutlak suretle aşağıdaki bağlantıyı dikkatle okuyup hamilelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmanız.

Aşağıdaki bağlantıda belirtilen yazıları ve sorulmuş benzer soru ve uzmanlarımızca verilen cevapları dikkatle okursanız bu konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.

 

rabiaasa2345 | 02.02.2017 10:02

1hafta önce sevgilimle sadece surturme ilişkisi yaşadık ama çıplaktık adet olmam gerekior olmadım ama erkek arkadaşım boşalmadığına eminim çok korkuyorum hamilemiyim

Tahlil.Com | 02.02.2017 10:02

Küçük yaşlarda  olup  cinsel konularda bilgi sahibi olmadan  cinsel  deneyim yaşayan sizler gibi pek çok okurumuz var.
Bu tür  ilişki sonrası hamilelik korkusu ile bizlere bir çok soru geliyor.
Bize yazdığınız ilişki türünde  hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor.

Tahlil.com doktorları olarak size önerimiz mutlak suretle aşağıdaki bağlantıyı dikkatle okuyup hamilelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmanız.

Aşağıdaki bağlantıda belirtilen yazıları ve sorulmuş benzer soru ve uzmanlarımızca verilen cevapları dikkatle okursanız bu konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.

sdyvz | 06.09.2016 02:27

Merhaba. 1 gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla yakınlaştık. Üzerimizde kıyafet yoktu. Vajinamın içine tam girmedi ama üzerindeydi. Zevk suyunu vajinamın girişinde hissettim. Boşalma sırasında kendini çekti ve bana temas etmedi. Adetimin son günüydü ve bakireyim. Bu durumda hamilelik riski olur mu? Ertesi gün hapı kullanmalı mıyım? 4 gündür tiroid için levotiron kullanıyorum ertesi gün hapı kullanmam zararlı olur mu? Kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim

Tahlil.Com | 08.09.2016 06:49

Yaşamış olduğunuz bu tarz bir ilişki sonrası  gebelik şansı yok denecek kadar azdır
Fakat bu işler şakaya da gelmez. Beklenen adet tarihinde  en az 7 gün gecikme olursa tedbiren de olsa  hamilelik testi yaptırılabilir.

Gebelik testi ve hamile kalma olasılığına dair sitemizde yayınlanmış yazıları, sorulmuş benzer  soru ve uzmanlarımızın verdiği cevapları okumak için tıklayınız......

mesafe | 05.09.2016 11:41

Ben 24 temmuzda hastalandim 27 agustistada aksam leke gelip ertesi gun kan geldi yogundu ama pedime gecmiyordu lavabodayken gekiyordu hep nisanlimla arkadan denemistik ama ben cok sıktıgimdan olmadi kendisi eminim zevk suyum da gelmedi zaten hep disariya bosaldim diyor ama bu kuruntu suphe beni mahvediyor bas donmesi oluyordu cok az bta hcg testine gttim adet gecikmesi varsa yaptirin dediler benm bu ayda zamaninda oldu bnm adetlerim en fasla 1 hafta once yada 1 hafta sonra olur duzenli emin olamiyorum kansizli testindr cikar mi birde hcg sonucu hemsire 5 6 gun sonra yaptir dedi

Tahlil.Com | 08.09.2016 06:46

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.
Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.
Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.
Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.
Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.
Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.cansu | 30.08.2016 06:32

18 yaşındayım ve erkek arkadasımla yuzeysel sevişiyoruz ama hemen erken sıkılıyorum pes ediyorum . ve genel olarak zevk alamıyorum .

Tahlil.Com | 31.08.2016 12:44
Henüz cinsellik için erken bir dönemdesiniz,.Önünüzde uzun bir cinsel hayat var.Zamanla cinsellikten zevk alacağınız günler de gelecektir.
Berrril01 | 05.08.2016 09:01

Merhaba 18 yaşındayım sevgilimle iki gün önce sürtünerek ilişki yasamaya çalıştık sevgilim uzakta okuyor o yüzden birbirimizi çok özlüyoruz birleşince boyle saçma isler yapabiliyoruz. Sevgilim ilk önce beni boşaltmaya çalışıp bana mastürbasyon yaptı benimki olmayınca ben onu boşaltmaya çalıştım en sonunda goguslerime boşaldı goguslerimden bacaklarıma doğru aktı karanlıktı tam göremedim vajinama doğru bi akma olmadı ama yinede bacak aralarımdan aktığı için heryeri sildim ıslak mendille sevgilim de penisini sildi zevk suyu gelse onu bile silip dokunduk yinede ben tedirgin biriyim sildikten sonra penisiyle tam vajinama değil ama üstüne kenarlarına sürttü çok fazla sürtünme olmadı ama o boşalma durumumda hamilelik söz konusu olur mu? Lütfen cevaplayın teşekkürler ✋

Tahlil.Com | 09.08.2016 06:00

Gençler arasında o kadar çok sürtünerek ilişki kuran çift var ki gelen sorulara artık yetişemiyoruz.
Bakireliğe zarar gelmesin diye bu tür  yollarla cinselliği yaşayan sizin gibi genç okurlarımızdan hamilelik şüphesi sebebiyle bir çok soru geliyor.

Sürtünmeli ilişkilerde hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır.Hamilelik tek bir ihtimal dahilinde gerçekleşebilir.
 Boşalma sonrası  erkeğin menisinin vajinanın ağzından  içeri sızması sonrası hamilelik olasılığından söz edebiliriz. 

Buna dair bir şüpheniz var ise, beklenen adet tarihinde de en az  1 haftalıkgecikme sonrası gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Aşağıda hamileliğin oluşumuna dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.Okumanızı öneririz...claryfrchld | 07.06.2016 07:51

Eski erkek arkadaşımla 6 ay önce sürtünme yoluyla bir yakınlaşmamız oldu. Sonrasında 4 ay boyunca düzenli adet gördüm. Mayıs ayının 20de adet olmam gerekiyordu ancak 17 gündür geciktim. Hamile olma ihtimalim var mı?Lütfen cevaplayın.

Tahlil.Com | 12.06.2016 05:12

Yaşadığınız  cinsel beraberliğin ardından arka arkaya  adet görülmüş olması hamilelik olasılığının  bulunmadığını gösterir.
Hamilelik olasılığından bahsedemeyiz  bu durumda.

Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

Hala gebe olmadığınıza ikna olmuyorsanız bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.Size gerekli bilgilendirmede bulunacaktır.
05brk06 | 13.05.2016 11:38

Merhaba kiz arkadasimla surtunme yoluyla iliskiye girdik ve ikimizde ciplaktik.vajinanin uzerine bosaldim.kiz arkadasim yumurtalik kisti nedeniyle dogum kontrol hapi kullaniyo ilacin ølorista. 2 aydir duzenli sekilde kullaniyor gebelik soz konusumu?

Tahlil.Com | 14.05.2016 10:51

Sürtünme ve benzeri  ilişkilerde boşalma gerçekleştiğinde gebe kalma olasılığı  pek mümkün değildir.Gebelik ihtimal ve olasılığı yönünden dikkat edilmesi gereken mevzu ise, erkeğin boşalma sonrası menisinin vajinaya girmemiş olmamasıdır.
Eğer vajinaya temas şüphesi var ise, adet gecikmesi olup olmadığına bakılmalıdır.
Böyle bir durum var ise, her ne kadar gebelik olasılığı çok düşük olsa da, içinizin rahatlaması için gebelik testi yapılabilir.

Konuya dair Tahlil.com doktorlarının yazılarını ve sorulmuş benzer sorular ile uzmanlarımızca  verilmiş cevapları okumanızı öneriyoruz.


theflashturkiye | 03.03.2016 11:30

Merhaba 2 gün önce sevgilimle sürtünerek ilişkiye girdik bende boxer onda tayt kilot içinde ped vardı.Sürtünürken bir boşalma oldu taytın üzerine(vajina kısmına değil yumurtalık kısmına doğru) biraz bulaştı bizde hemen ıslak mendille sildik ne olur?

Tahlil.Com | 04.03.2016 10:43

Genç çiftlerimizin sıklıkla başvurduğu bu tür cinsel beraberliklerde hamilelik şansı normal bir cinsel ilişkiye göre çok daha düşüktür Hamilelik ihtimali ise tek ve son derece düşük  bir olasılığa bağlıdır. O da ancak spermlerin vajina içine bulaşması durumudur.
Bu tür bir olay gerçekleştiğinde gebelik olasılığından söz edebiliriz.
Yaşadığınız beraberlik sonrası bu tür bir durumdan kuşkulanıyorsanız şu aşamada yapmanız gereken beklenen adet tarihinde  en az 1 hafta gecikme olursa kan veya idrarda gebelik testi yapılmasıdır.
 Hamilelik, gebelik ihtimali ve gebelik testlerine dair Tahlil.com'un hazırlamış olduğu yazılar ve konuya dair sorulmuş binlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

ela_melek | 23.02.2016 11:08

İyi günler ben erkek arkadaşımla 14 şubatta sürtünme yaşadım vajina üzerine asla boşalma olmadı kanama oldu 2 2.5 gün devam etti bunu perşembe ve cumartesi tekrarladık hiçbir şekilde vajina üzerine boşalma olmadı hamilemiyim zevk suyundan şüphelendik

Tahlil.Com | 24.02.2016 04:47

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.
Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.
Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.
Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.
Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.
Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.DAHA FAZLA GÖSTER
 Yaşlılıkta da Cinsel Hayat Devam Edebilir
Kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, şeker hastalığı, depresyon, romatizma, sigara, alkol ve hormon düzensizlikleri yaşlılıkta cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyebilir
Yaşlı Çiftlere Sağlıklı Cinsellik İçin Öneriler
Yaşlılıkta da cinsel hayat devam edebilmektedir
Erkekler İçin Afrodizyak Etkili Besinler Nelerdir?
Erkeklerde cinsel isteği, libidoyu arttıran besinler sıklıkla merak edilir
Bahar Yorgunluğu Cinsel İstekte Azalmaya Neden Oluyor
Mevsim değişiminde biyolojik ritm etkileniyor
Aldatan Erkeklerde Cinsel Sorunlar Görülebiliyor
Eşlerini aldatan erkeklere kötü haber: Uzmanlar eşlerini aldatan erkeklerin çoğunlukla erken boşalma ve geçici iktidarsızlık gibi cinsel sorunlar yaşadıklarını belirtiyor
Kasık Fıtığı ve Femoral Fıtık Cinsel İsteksizliğe Yol Açabiliyor
Fıtık tedavi edilmezse büyüyor ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyor
Erkeklerde Sertleşme Sorununa Yol Açabilen Etkenler
Erkeklerde Sertleşme Sorunu bir diğer adıyla da erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tatmin edici bir cinsel ilişki için yeterli ereksiyonu sağlayamama ve koruyamama durumudur
Kızlık Zarı Cinsel İlişki Dışında da Bozulabilir
Ülkemizde kızlık zarı ve bekaret gibi kavramlar gündemdeki yerini korumaya devam ediyor
Kürtaj Nedir? Kürtaj Hakkında Merak Ettikleriniz?
Çiftler tarafından istenmeyen gebeliklerin tıbbi müdahale yoluyla yasal süreler içinde sonlandırılmasını kürtaj olarak tanımlayabiliriz
Cinsel İlişkiden Uzak Durmak Cinsel İlişki Ağrısı Sorununu Çözmez
Bazı kadınlar cinsel ilişkilerindeki yaşadıkları ağrılarının azalması için uzun süre cinsel ilişkiden uzak  durmalarını sanıyorlar
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com