Sürtünme Yoluyla İlişki Nedir? Hamile Kalınır mı?

11.09.2018 09:46 | Güncelleme: 18.03.2019 10:01 | Yazar: Dr. Cem Argun
Sürtünme yoluyla (sürtünerek) cinsel ilişki en çok genç çiftler arasında tercih edilmektedir.Sürtünmeyle ilişkide erkeğin cinsel organı vajinaya girmez ve normal bir cinsel ilişki gerçekleşmez.Sürtünme yoluyla ilişki sonrası hamile kalınıp kalınmayacağı konusu özellikle genç kızların merak ettiği bir konudur.Sürtünme yoluyla ilişkinin özellikle evlilik öncesi dönemde ve genç yaşlarda tercih edilmesinin en büyük nedeni ise bakireliğe zarar gelmemesi ve kızlık zarının zedelenmemesi gayesidir.
Sürtünme Yoluyla İlişki Nedir? Hamile Kalınır mı?
A

Sürtünme Yoluyla İlişki Nedir? 

Sürtünme yoluyla cinsel ilişki en çok erken yaşlardaki genç çiftler arasında tercih edilmektedir.Bu tür ilişki bakireliklerini sürdürmek isteyen genç kızların istediği bir cinsel ilişki türüdür. Genç kızlar hem cinselliği yaşamak isterken hem de kızlık zarlarına zarar gelmemesini istemektedir.

Sürtünmeyle olan ilişkilerde erkeğin penisi vajinaya girmez ve bu nedenle de bakirelik de zarar görmez.Erkek ise cinsel organını partnerinin vajinasının üzerine ve cinsel bölgesine vajinaya girmemek kaydıyla sürterek orgazma ulaşır. Bu sürtünme kimi zaman bir kaç saniye içinde boşalma ile sonuçlanabilirken kimi zaman dakikalarca sürebilir.
Sürtünerek ilişki çiftler çıplakken cinsel organların birbirine sürtünmesiyle gerçekleşebilir bazı durumlarda ise eşlerin ikisinde veya birisinde elbise veya iç çamaşırı varken yaşanabilir.
Özellikle cinselliğe aç genç çiftler üzerlerinde iç çamaşırı, tayt hatta elbise varken bile karşılıklı cinsel doyuma ulaşabilmektedir.

Sürtüme Yoluyla İlişkinin Riskleri Nedir?

Sürtünme yoluyla cinsel ilişkilerde kimi zaman erkeğin cinsel organı kazayla vajinaya girip kızlık zarının yırtılmasına da sebep olabilmektedir. Bu durumda olası bir boşalma ile hamilelik ihtimali de yüksek olabilmektedir.Ancak bu durumda ilişki sürtünerek ilişkiden normal bir cinsel ilişkiye dönüştüğünden hamilelik riskinin arttığı bilinmelidir.
Sürtünerek ilişkide hamilelik yönünden bir diğer risk ise sürtünmeyle boşalan erkeğin menisi ve sperm hücrelerinin kadının vajinasından içeri sızmasıdır.Bu son derece düşük bir ihtimal olsa da yine de çiftler tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.

Sürtünme Yoluyla İlişkide Hamile Kalınır mı?

Sürtünerek ilişkilerde boşalma sonrası meni veya zevk suyu olarak da bilinen prostat sıvısı vajina ile temas etmedikçe hamilelik şansı bulunmamaktadır.
Erkeğin elbise üzerine veya çamaşıra boşalması durumunda da gebelik ihtimali yok denecek kadar azdır.
Ancak genç çiftlerin olası bir hamileliğin önüne geçmek için bu konuda daima gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir.
Sürtünme yoluyla ilişki ülkemizde gençlerin sıklıkla başvurduğu bir cinsel beraberlik türüdür.
Bakireliğine zarar gelmesini istemeyen genç kızlar bir yandan cinsellik heyecanını yaşamak istereken  diğer yandan erkek arkadaşları, sözlü veya nişanlılarını da mutlu etmek adına bu tür bir ilişkiyi kabul edebilmektedir.

Sonuç olarak sürtünme yoluyla kurulan ilişkilerde hamilelik olasılığı son derece düşüktür.Hamilelik ancak erkekten boşalma sonrası gelen meninin kadının vajinasına geçmesi ve sperm hücrelerinin de yumurta ile birleşmesi sonrası mümkündür. Bu ihtimal de önceden söz ettiğimiz gibi yok denecek kadar azdır. Sürtünerek ilişki sonrası erkeğin menisinin vajinaya teması ve sızması gibi bir durumdan şüphe ediliyorsa yine de tedbiren beklenen adet tarihinde de en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi uygulanabilir.

Sürtüme Yoluyla İlişkide Hamilelik Riskini Kaldırmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Hem cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesi hem de hamilleik riskini 0'a indirmek için erkeğin ilişki sırasında prezervatif kullanması en doğru yoldur.

Tahlil.com uzmanlarına  sürtünerek ilişki sonrası hamile kalıp kalmadıklarını merak edenlerden gelen soruları ve uzmanlarımızın verdiği cevapları aşağıda yorumlar bölümümüzde  bulabilirsiniz.

Ayrıca sürtünme yoluyla cinsel ilişki ve hamileliik olasılığı konusunda Hamilemiyim? bölümümüze sorulan binlerce soru ve verilmiş binlerce cevabı da takip edebilirsiniz.

Soru ve cevaplar için: https://tahlil.com/hamilemiyim 

Sizler de sürtünerek ilişki yaşadıysanız bu deneyimi yaşayanların aşağıdaki sorularını ve uzmanlarımızca verilen cevapları okuyabilir, sürtünme ve hamilelik  konusuna dair yorumlarınızı yazıp tecrübelerinizi okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...

YORUMLAR

sudexoa | 13.09.2018 02:07

Yumurtlama dönemimde sürtündük boşaldığını söyledi ve göbeğimdeydi vajina dudakları ya da çevresi kuruydu hamilelik ihtimali nedir

Tahlil.Com | 13.09.2018 05:22

Sürtünme ve benzeri  ilişkilerde hamile kalmak neredeyse imkansızdır.
Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır.
Bu konuda genç çiftleri uyarmalıyız.
Orgazm sonrası erkeğin menisinde bulunan sperm hücreleri vajina ile temas etmemeli ve vajinaya girmemelidir.
Vajinaya temas şüphesi var ise, adet gecikmesi olup olmadığına bakılmalıdır.
Böyle bir durum var ise, her ne kadar gebelik olasılığı çok düşük olsa da, içinizin rahatlaması için gebelik testi yapılabilir.

Konuya dair Tahlil.com doktorlarının yazılarını ve sorulmuş benzer sorular ile uzmanlarımızca  verilmiş cevapları okumanızı öneriyoruz.

 
fenerbahce_tugce1907 | 11.02.2018 11:18

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil.Com | 19.10.2014 02:57
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
emreylmz226 | 17.04.2017 10:57

Merhaba kız arkadaşımla sürtünme ile ilişkiye girdik boşalmadım ama yaptığımızda kız arkadaşım 32 gündür adet olmuyordu şuan ise 36 . günü hamile midir?Lütfen cevap verir misiniz?

Tahlil.Com | 17.04.2017 10:57
Vajinaya herhangi bir şekilde sperm teması olmadığı müddetçe gebelik oluşması söz konusu olmaz.Partnerinizin adet gecikmesi başka nedenlere bağlı olabilir.Bir kadın doğum doktoruna muayene olmasında fayda vardır.
lgbt.mglt99 | 03.06.2016 10:19

Merhaba.Ben bakireyim .arkadasimla surtunme yoluyla birsheyler yasadim .Bende iç çamaşır onda Şort vardi .1 2 kere 5 6 saniyeliy penisini camaşırıma dokundurdu.sadece penisini elledim.Boşalmadigina eminim. Acaba zevk suyu nedeniyle hamile kalirmiyim?

Tahlil.Com | 07.06.2016 07:19

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.
Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.

Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.

uysalnet | 30.05.2016 06:50

Kız arkadaşım ile yaklaşık 2 hafta önce sürtünme yolu ile birliktelik yaşadık ama üstüne veya vücuduna boşalmadım. Kız arkadaşımın adet dönemi 2 gün gecikti sizce birşey çıkar mı?

Tahlil.Com | 30.05.2016 10:15

Sürtünme ve benzeri  ilişkilerde boşalma gerçekleştiğinde gebe kalma olasılığı  pek mümkün değildir.Gebelik ihtimal ve olasılığı yönünden dikkat edilmesi gereken mevzu ise, erkeğin boşalma sonrası menisinin vajinaya girmemiş olmamasıdır.
Eğer vajinaya temas şüphesi var ise, adet gecikmesi olup olmadığına bakılmalıdır.
Böyle bir durum var ise, her ne kadar gebelik olasılığı çok düşük olsa da, içinizin rahatlaması için gebelik testi yapılabilir.

Konuya dair Tahlil.com doktorlarının yazılarını ve sorulmuş benzer sorular ile uzmanlarımızca  verilmiş cevapları okumanızı öneriyoruz.


sermetetmet | 03.03.2016 09:06

İki üç gün öncesinde sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İlişkiye girmeden önce zevk suyu gelmişti. Çok ıslanmıştı. Ertesi gün adet oldu. Adet olunca hamileliğin olmadığnı bliyorum ama yumurtaların döllenme süresi ne kadardır. Eğer boşaldysm

Tahlil.Com | 03.03.2016 10:03

Herhangi bir tahlil sonucu sormamışsınız.Ancak merak ettiğiniz konularla ilgili olarak sitemizde bir çok yazı yayınladık ve soru cevapladık.
Dilerseniz merak ettiğiniz konulara dair sitemizdeki yazılarımızdan yararlanabilirsiniz.

Tahlil.com'un arama motorunu kullanarak site içinde dilediğiniz konuyu araştırmak için tıklayınız....

alpar44442222 | 09.11.2015 04:28

Merhaba sevgilim ile sürtünme yolu ile ilişkiye girdik vajinal bölgeye bir giriş söz konusu değil.Boşalma da söz konusu değil bir ihtimal zevk suyundan korkuyoruz.sevgilimin hamile olma olasılığı var mıdır varsa kaçtır?

Tahlil.Com | 09.11.2015 10:57
Zevk suyu bulaşı ile hamileliğin oluşumu neredeyse imkansızdır. Sakince regl döneminin gözlenmesini öneririz. 
slyman.sakarya.54 | 15.08.2015 09:11

Merhaba sevgilimle 3 gün once sürtünerek ilişkiye girdim ama iç camasirina bosalmdim hamilelik riski varmıdır

Tahlil.Com | 15.08.2015 12:56
Kıyafetli ilişkilerde gebelik ihtimali yoktur.
HHgFidi | 19.04.2015 06:45

İlk Gün normal kanama oldu ama suanda kesik kesik bugunde tamamen kesildi kanamam bu konuda hamilellik söz konusu mu ?

Tahlil.Com | 19.04.2015 11:25

Hamilelik belirtiler veya sizin hissiyatınız ile teşhis edilmez.Hamileliğin tanısı için tüm dünyanın kabul ettiği gebelik testi yöntemleri var.
Gereksiz ayrıntılarla kafa yormanıza gerek yok.

Hamilelik şüpheniz var ise, adetinizde de gecikme var sa, gebelik testi yaptırın.
Bu kadar basit durumunuzun çözümü.

unzile_kus | 18.04.2015 07:48

Hamilelikte yerleşme kanaması 3 ay sonra olur mu?

Tahlil.Com | 18.04.2015 10:42

Üstüne görme veya yerleşme kanaması hakkında o kadar yalan yanlış bilgi dolaşıyor ki internet ortamında ziyaretçilerimizi belki de binlerce kez bilgilendirmek zorunda kalıyoruz.

Üstüne görme nadir görülen bir durum olup sadece gebelerde görülür.
Görülse de sadece bir kere o da gebeliğin anne rahmine yerleşmesi aşamasında görülür.
Konuya dair detaylı bilgiyi aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

DAHA FAZLA GÖSTER
Yaşlı Çiftlere Sağlıklı Cinsellik İçin Öneriler
Yaşlılıkta da cinsel hayat devam edebilmektedir
Erkekler İçin Afrodizyak Etkili Besinler Nelerdir?
Erkeklerde cinsel isteği, libidoyu arttıran besinler sıklıkla merak edilir
Bahar Yorgunluğu Cinsel İstekte Azalmaya Neden Oluyor
Mevsim değişiminde biyolojik ritm etkileniyor
Aldatan Erkeklerde Cinsel Sorunlar Görülebiliyor
Eşlerini aldatan erkeklere kötü haber: Uzmanlar eşlerini aldatan erkeklerin çoğunlukla erken boşalma ve geçici iktidarsızlık gibi cinsel sorunlar yaşadıklarını belirtiyor
Kasık Fıtığı ve Femoral Fıtık Cinsel İsteksizliğe Yol Açabiliyor
Fıtık tedavi edilmezse büyüyor ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyor
Erkeklerde Sertleşme Sorununa Yol Açabilen Etkenler
Erkeklerde Sertleşme Sorunu bir diğer adıyla da erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) tatmin edici bir cinsel ilişki için yeterli ereksiyonu sağlayamama ve koruyamama durumudur
Kızlık Zarı Cinsel İlişki Dışında da Bozulabilir
Ülkemizde kızlık zarı ve bekaret gibi kavramlar gündemdeki yerini korumaya devam ediyor
Kürtaj Nedir? Kürtaj Hakkında Merak Ettikleriniz?
Çiftler tarafından istenmeyen gebeliklerin tıbbi müdahale yoluyla yasal süreler içinde sonlandırılmasını kürtaj olarak tanımlayabiliriz
Cinsel İlişkiden Uzak Durmak Cinsel İlişki Ağrısı Sorununu Çözmez
Bazı kadınlar cinsel ilişkilerindeki yaşadıkları ağrılarının azalması için uzun süre cinsel ilişkiden uzak  durmalarını sanıyorlar
Retrograd Ejakülasyon Nedir?
Retrograd ejakülasyon boşalma sırasında meni sıvısının mesaneye boşalmasıdır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com