Toksinli Vücudu Anlamak

28.02.2019 02:02 | Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Vücut, bir bütündür ve genel iyilik hali, yaşam kalitenizi belirler. Bu sebeple vücudun verdiği hastalık sinyallerinde yapılacak uygulamalar; sadece sorunu gidermeye yönelik değil, sorunun kaynağına inerek çözümlemeye yönelik tedaviler kullanılmalıdır.
Toksinli Vücudu Anlamak
A

Vücut, bir bütündür ve genel iyilik hali, yaşam kalitenizi belirler. Bu sebeple vücudun verdiği hastalık sinyallerinde yapılacak uygulamalar; sadece sorunu gidermeye yönelik değil, sorunun kaynağına inerek çözümlemeye yönelik tedaviler kullanılmalıdır.

Sadece ciddi hastalıklarda değil, hastalığa giden yolda da vücudu dikkatli takip etmek gerekir. Hastalıkların pek çoğunun sebebi; vücutta birikmiş ve atılmayan toksinlerdir. Peki hangi belirtiler toksin dolu bir vücudu ifade eder?

 

Ağız kokusu;

İnsanın sindirim sisteminin tamamını ilgilendiren bir problemdir. Şayet ağız kokusu problemi yaşıyorsanız problem; ağız içinde, dişlerde, yemek borusunda, mide kapakçığında ve ya midenin kendisinde olabilir. Bu sebeple devam eden ağız kokusu şikayetinde detaylı bir inceleme yapılmalıdır. Bu inceleme için bir gastroentrologdan ve diş doktorundan yardım alınmalı, hatta gerek görülürse doğru ve tam teşhis için endoskopi işlemi yapılmalıdır. Muhtemelen ağız kokusunun kaynağı bir bakteri olarak tespit edilecektir.

 

Kabızlık;

Kabızlık; sadece bir bağırsak rahatsızlığı değil, bir sindirim problemini de ifade ediyor olabilir. ayrıca kabızlık durumu, dışkının vücuttan tekrar tekrar emilmesini ifade eder. Vücuttan atılamayan toksinler böylelikle tekrar vücuda katılır ve zararlı madde birikimleri olarak karşımıza çıkar. Bu sebeple kabızlık da günlük çözümlerle değil, muhakkak uzman eşliğinde tedavi edilmelidir. Bu sorun için de yine bir gastroenterologdan yardım alınabilir.

 

Fazla kilo;

Fazla kilolar özellikle depo edilmiş yağları ifade eder. Bu yağlar vücut tarafından kullanılmamasına rağmen, vücutta bir yük olarak kalmaya devam ederek zarar vermeye başlar. Bu durumda toksinler biriktirir ve daha yavaş metabolizmaya sebep olur. Bu birikmiş toksinlerden kurtulmanın en iyi yolu spor yapmak ve uygun diyetlerle fazlalıklardan kurtulmaktır. Bunun için de diyetisyenle birlikte, kişiye özel bir diyet programı uygulanmalıdır. Diyetisyeniniz gerekli tahlilleri yaparak, sizin için en uygun yöntemi belirleyecektir. Bu tedaviyi kişisel yapan da işte bu unsurdur.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Yüksek Tansiyon Hastaları Baş Ağrısına Dikkat Etmeli!
Yetişkin bir kişide yüksek tansiyon değeri 8-12 iken yüksek tansiyon hastalarında bu oran 13’ün üzerindedir
Baba Olma Şansını Artıran Besinler
Toplumda çoğu zaman gebelik hep anneye dayandırılır
Sağlıklı Hastalık Süreci Nasıl Olur?
Kişi doğumu ile başlayıp yaşamı sonlanana kadar çeşitli hastalıklar geçirir
Hangi Baharat Hangi Hastalığa Şifa?
Verdiği lezzet için tercih edilen baharatlar, doğru kullanımda pek çok hastalığa da derman olarak karşımıza çıkmaktadır
Zeytin Yapraklarının Özü Sağlık İçin Yararlıdır
Uzun zamanlardan beri zeytin yaprağının antibakteriyal, anti-enflamatuar ve anti-oksidan olduğu keşfedilmiştir
Sağlıklı Aile İletişimi Sağlıklı Bireyler Yetiştiriyor!
Toplum sağlığının seviyesinin yüksek olmasında ailevi ilişkiler ve çocukluk döneminde yaşanılan deneyimler önemli bir yer tutmaktadır
Metal Müzik Severlere Kulak Sağlığını Koruma Önerileri
Metal müzik gibi ses desibeli yüksek bazı müzik tarzlarının takipçileri kulak sağlıklarını korumak için bazı unsurlara dikkat etmelidirler
Diyabet Hastaları Kan Şekerini Düzenlemek İçin Ne Yapmalı?
Diyabet hastalarında amaç kan şekeri düzeyini normal sınırlarda tutmak olmalıdır
Seyahat Hastalıkları Nelerdir?
Seyahat etmeyi, yaşadığı şehirden kısa bir süre de olsa uzaklaşmayı hangi insan istemez ki? Ancak seyahat ederken değişikliklere maruz kalındığında ortaya olumsuz etmenler çıkabiliyor
Tiroid Bezi Hastalıkları Gebeliği Engeller mi?
Troid bezi; vücudun troid hormonunu salgılayan bezdir
Orucu Ramazan Ayına Sıkıştırmayın Detoks Yapın
Oruç tutmak; manevi bir ibadet olarak kabul edilse de, maddi olarak vücuda sonsuz fayda sağlamaktadır
Film İzlerken Edindiğimiz Sağlıksız Yeme Davranışı ve Nedenleri
Film izlemek belkide sosyal yaşamda yaptığımız, gündelik stresten uzaklaşmamızı sağlayan ve sevdiklerimizle bir anı paylaştığımız en keyifli zaman dilimlerinden birisidir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com