Kalorisi Düşük Yemesi Zevkli Besinler

Diyet yaparken ve kilo kontrolünü sağlarken ara öğünler her zaman önemlidir. Burada yiyeceğin niteliği son derece önemlidir. Kalorisi düşük, atıştırma ihtiyacını giderir nitelikte aynı zamanda tok tutma özelliğinde olmalıdır.

Kalorisi Düşük Yemesi Zevkli Besinler

A

Diyet yaparken ve kilo kontrolünü sağlarken ara öğünler her zaman önemlidir. Burada yiyeceğin niteliği son derece önemlidir. Kalorisi düşük, atıştırma ihtiyacını giderir nitelikte aynı zamanda tok tutma özelliğinde olmalıdır.


Hindi füme; az kalori içeriği sayesinde tam buğday eşliğinde yediğinizde tatmin edici bir öğün dahi olabilir.


Patlamış mısır; beş avuca kadar yiyebileceğiniz patlamış mısır iyi bir ara öğündür ancak az yağda veya yağsız patlatılmak şartıyla.


Ton balığı protein açısından zengin ve düşük kalorili iyi bir atıştırmalıktır. Salatanızı katmanız daha faydalı olacaktır.


Bitter çikolata; hem tatlı ihtiyacını bastırır hem de iyi bir yağ yakıcıdır.


Kuru kayısı 2,3 adet yediğinizde tatlı isteğini karşılar aynı zamanda tokluk hissini verir. 15 adet bademle de aynı etkiyi sağlayabilirsiniz. 3 adet hurma da bu konuda oldukça etkilidir.


Bunların dışında en çok bilinen az kalorili yiyecekler; Probiyotikler, yulaf ezmesi, karpuz


YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Gebelik Testinde İki Çizgi Görülmesi Ne Anlama Gelir?
Anne adayları gebelik şüphesinde çoğu zaman meraklarından eczanelerden kolaylıkla alıp evde yaptıkları idrarda gebelik testine başvururlar.İdrardan yapılan gebelik testinde iki çizgi…
İdrarda Yapılan Gebelik Testinde Silik Çizgi Çıkması
İdrarda yapılan gebelik testindeki çizgilerden çizgiden birinin silik görülmesi gebeliğin çok erken dönemde olması nedeniyle olabilir. İdrarda yapılan gebelik…
Gebelik Testinde Tek Çizgi Çıkması Ne Anlama Gelir?
İdrarda yapılan gebelik testlerinde tek çizgi çıkması negatif anlamına gelmektedir.
Gebelik Testi: Tek ve İki Çizgi ile Silik Çizgi Nasıl Yorumlanır?
İdrarda yapılan gebelik testleri anne adayları tarafından çoğunlukla evde yapılır.
Beyaz Küre (lökosit) Düşüklüğü Nedir ?
Kanımızın içerisinde bulunan beyaz kan hücrelerindeki sayının az olması yani lökositlerin düşüklüğüdür.Bu duruma lökopeni de denir.
Beta HCG Testi: Beta HCG Değerleri Yorumlanması ve Hesaplanması
Bu makalemizden, gebelik testi olan Beta hCG ve hCG'nin ne olduğunu, aralarındaki farkları, nasıl üretildiklerini, ne zaman ortaya çıktılarını ve hamile olduğunuz zaman hCG değerlerinizin…
Progesteron testi yumurtlama olduğunda en az kaç olmalıdır?
Kadınlarda özellikle adet döngüsünün luteal fazında yumurtlama olup olmadığının araştırmak için doktorlarca progesteron hormon testi sıklıkla istenmektedir.
Uyku Bozuklukları Nedir?
Uyku günlük yaşamın bir sure için kesintiye uğraması ya da boşa geçen zaman değil, aslında bir zihinsel ve fiziksel sağlığımızı her gün yenilememiz için önemli…