1 hafta öncesinde uyarıcı madde kullandım (ex) romatizma için yapılan kan testinde çıkar mı?

Tahlil.com Cevabı :

Uyuşturucu ve benzeri maddeleri kullanan okurlarımızdan zaman zaman bu tür sorular geliyor. Öncelikle sizi uyarmamız gerekiyor. Bu tür maddeleri kullanmak yasal değildir.
Ayrıca sağlığınız için de son derece zararlıdır.

Uyuşturucu maddelere karşı bağımlılığınız var ise en yakın sağlık kuruluşuna tedavi için başvurunuz.
Uyuşturucu kullanımını saptayan testler ancak yasal otoriteler veya ilgili doktorlar gerek gördüğünden istenen testlerdir.
Rutin sağlık muayenelerinde ve genel sağlık tarama testlerinde çalışılan testler değildir.