24 yaşındayım prolaktin testi yaptım 46,15 çıktı referans değerim 4,79-23,3 çıktı ne demek oluyor iyi mi kötü mü?

Merhaba ben 24 yaşındayım prolaktin testi yaptım 46,15 çıktı referans değerim 4,79-23,3 çıktı ne demek oluyor iyi mi kötü mü?

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....

A************* :

Benbiray öncesi buyuklokma çiğnemeden yutdum sanki aynı şeyi bundan sonrası tekrar yaşiycak gibi oluyorum su içiyorum yemek yiyebiliyoeum ama boğazımdan geciyo ama orda kaliyo gibi oluyo boğazıma bişey olmusmudur içinden yada pisikolojik bidurummu tam çözemedim boğazım bişey olsa ne olabilir yutkunuyorum ama sanki güçlükle yutkunuyorum gibi

Cevap:

Öncelikle bir kulak burun boğaz uzmanına başvurunuz.Muayene sonrası sizi yönlendirecektir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.