27 yaşındayım. hastanede yaptırmış olduğum tetkiklerde Douglas da minimal serbest sıvı dikkati çekti. CRP 15,2 çıktı

27 yaşındayım. hastanede yaptırmış olduğum tetkiklerde Douglas da minimal serbest sıvı dikkati çekti. CRP 15,2 çıktı ve sağ böbrekte anjiyompolipomla uyumlu solid lezyon tanısı kondu .Bunlar ne anlama geliyor. Acaba.( idrar testi ve diğer kan testleri normal değerde çıktı)

Tahlil.com Cevabı : CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir