40 yasındayım 5 yıldır tansıyon ve nabız dusurucu ilaç kullanıorm.kilolu olmamakla beraber hareketsiz bir yasantım ve yaglı bır vucut yapım var.

40 yasındayım 5 yıldır tansıyon ve nabız dusurucu ilaç kullanıorm.kilolu olmamakla beraber hareketsiz bir yasantım ve yaglı bır vucut yapım var. ailede kalp ve tansıyon hikayesi var, spora yazıldım agırlık sonrasında kardiyo çalısıyorum. nabzım ve tansıyonm daha duzenlı artık. sorum şu ; agırlık çalışmam risklimidir ? ya da ne kadar tölare edilebilir ? tşk ler .

Tahlil.com Cevabı : Bu konuda spor hocanız ile işbirliği yapmanızda yarar var.Ancak düzenli olarak spor yapmanızın sağlığınıza faydalı olacağı aşikar.Ancak yine de kardiyolojik yönden bir check up tan geçmenizde ve efor tetsi gibi bir takım kardiyolojik tahlilleri yaptırmanızda yarar var.