Adet günüm 4 gün gecikti. Ben 3 haftadır şerbetçi otu çayı içiyordum ondan dolayı gecikme olabilir mi?

Sevgilimle ön sevişme yaşadık. Boşalmadı ve zevk suyu da vajinama gelmedi. Adet günüm 4 gün gecikti. Ben 3 haftadır şerbetçi otu çayı içiyordum ondan dolayı gecikme olabilir mi? Hamile olmam için hiçbir belirti yok.

Tahlil.com Cevabı : Merhaba, adet gecikmesinin pek çok nedeni olabilir.Şerbetçi otunun adet döngüsünü değiştirebileceğine dair bir bilgi bulunmamaktadır. Belirtiğiniz ilişki türüne göre her ne kadar hamilelik riski pek bulunmasa da adetinizde gecikme en az 10 gün olursa tedbiren de olsa gebelik testi yaptırabilirsiniz.