Anti HBs (Kemiluminesans veya benzeri) t740.1rnrnAnti HIV (Kemiluminesans veya benzeri) t0.197rnrnAnti HCV (Kemiluminesans veya benzeri) t0.039rnrnHBsAg (Kemiluminesans veya benzeri) t0.543

Anti HBs (Kemiluminesans veya benzeri) t740.1rnrnAnti HIV (Kemiluminesans veya benzeri) t0.197rnrnAnti HCV (Kemiluminesans veya benzeri) t0.039rnrnHBsAg (Kemiluminesans veya benzeri) t0.543 trnrnrica ediyorum

Tahlil.com Cevabı :

Test sonuçlarınızı değerlendirdik.
Anti HBS pozitif çıkmış.
Sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.

1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.
2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.

Her iki durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.

Diğer tahlillerde ise bir sorun yok.

U********* :

Hocam eşimle cinsel ilişkiye girmem de bir sorun değil mi.. Bulaşma gibi bir durum söz konusu değil değil min

Cevap:

Bu sonuçlarla cinsel ilişkiyle herhangi bir bulaştırıcılıktan söz edemeyiz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.