Asetilkolin Reseptör Bağlayıcı Otoantikorlar, Anti asetilkolin reseptör antikoru testi pozitif çıktı. Myasthenia Gravis hastası mıyım?

Merhaba. Çift gördüğüm için göz doktoru nörolojiye sevketti. O da bir kaç tahlil istedi. Bunlardan biri, Anti asetilkolin reseptör antikoru testiydi. sonucu 0.54 çıktı. rnNEGATİF <0.25 - nmol/LrnPOZİTİF - >0.40 nmol/LrnSINIR DEĞER 0.25 - 0.40 nmol/LrnYazıyor testte. rnBu Myasthenia Gravis hastasıyım mı demek oluyor? Emg ve mr yaptırdıktan sonra doktoruma gidicem şuan korku doluyum

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Hastalığınız hakkında en doğru tanıyı sizi muayene eden nöroloji doktoru koyacaktır. Ancak  Anti asetilkolin reseptör antikoru testi Myasthenia Gravis hastalarında pozitif çıkan bir tahlildir.