Bazofil değerim yüksek çıktı.Ciddi bir yükseklik mi?

Yüzümün sadece sağ tarafında özellikle elmacık kemiği, göz üstümde ve çenemde yogun olan ve geçmeyen ağrılar için nöroloji kan testi ve mr istedi. Kan testinde bazofil % 2.6 çıktı. Referans değeri 0-0.1 yazıyor. Ciddi bir yukseklik mi. Mr sonucu çıkmadan kan tahlillerimi gösteremiyorum.

Tahlil.com Cevabı : Tek başına bazofil değerinin yüksekliği klinik olarak fazla bir anlam ifade etmez.Tedirgin olmanıza gerek yok görüşündeyiz. Doktorunuz gerek görür ise testi tekrarlatabilir veya
ilave tahliller de isteyebilir.
Bazofil ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki bağlantıdaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bazofil nedir?