Ben Ankara'da hemşireyim.annemin hbsag sonucu 1,5pozitif ve kontrolü 1,42 çıktı (referans aralığı 0-1) ?

Ben Ankara'da hemşireyim.annemin hbsag sonucu 1,5pozitif ve kontrolü 1,42 çıktı (referans aralığı 0-1) anti hbe negatif,anti hbs negatif,hbeag negatif,a.hbc total negatif,a.hbc ıgm negatif ,hbv dna negatif çıktı. bukadar düşük titre hbs ag pozitifliği ile hepatit b hastası yada hepatit b tayıcısı mıdır

Tahlil.com Cevabı : Sizin gibi hemşire sağlık çalışanlarının da sitemizi takip edip bizlere güvenip soru sorması bizleri mutlu ediyor.Muhtemelen anneniz Hepatit B taşıyıcısı, ancak HBV DNA denilen PCR testinin de tayılması durumu hakkında daha detaylı bilgi verecektir