Beta yaptırttı ve sonuç 336 en düşük 455 olmalıydı dedi dış gebelik mi dedim

6 aralık son adet tarihim klomen ardından 20 aralıkta çatlatma iğnesi vuruldu 6 ocakta adet olmayınca 7 ocakta test yaptım pozitif çıktı 9 ocakta beta hcg yapıldı 33 çıktı 11 ocakta 71 çıktı buraya kadar herşey normaldi doktorum haftaya keseyi göreceğiz dedi 19 ocakta gittim göremedi beta yaptırttı ve sonuç 336 en düşük 455 olmalıydı dedi dış gebelik mi dedim muayeneden sonra değil barnyaşım:24

Tahlil.com Cevabı :

Beta HCG değerleriniz gebelik bulgusu.Sağlık gebelik varlığını ortaya koymak için ise  ultrason muayenesi ve muayene sonrası da gebelik kesesinin ultrasonda gözükmesini de  beklemek gerekir.
Bu süre zarfında Beta HCG değerlerinizde periyodik bir yükselme olmasını da beklemeliyiz.

Tahlil.com olarak önerimiz ise, bu aşamada doktorunuza  kontrollerinizi sürdürün
Takip eden süreçte gebeliğinizin seyrini araştırmak için yapılacak ultrason muayenesi ve Beta hcg tahlillerinin sonuçlarını bekleyin.

Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?

Kimyasal gebelik nedir?

Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?