Dışkıda yağ(++) Dışkıda nişasta(++) çıktı sizce bunun nedeni nedir çölyak için yaptırılmışt

Dışkıda yağ(++) Dışkıda nişasta(++) çıktı sizce bunun nedeni nedir çölyak için yaptırılmıştı endoskopi gerektiriyor mu?

Tahlil.com Cevabı : Dışkıda ( gaitada) yağ  çeşitli durumlarda görülebilir:

* Yağ emilim  bozuklukları,
* Safra akımındakı bozukluklar,
* Pankreas yetmezliğine bağlı olarak  lipaz enzimi salgısının azalması
* Artmış barsak hareketleriNişasta görülmesi ise ekseriyetle bu yönde zengin beslenme sonucu gözlenir.

Tahlili isteyen doktorunuz bu yönde detaylı bilgi verecektir.Geçmiş olsun.