Genel kan tahlillerinde; trigliserit, hemogram gibi kontrollerde bireyin sigara içtiği belli olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Hayır belli olmaz.Bunun için kanda nikotin seviyesini ölçen özel testler verdır. Bu testler ile kişinin sigara içip içmediği konusunda bilgi sahibi olunabilir.
Kanda nikotin testleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

Sigara içilip içilmediği ortaya çıkaran nikotin testi hakkında bilgiler: