Hepatit B taşıcısıyım. HBV DNA için kan verdim.

Hepatit taşicisıyım doktora gittim HBV-DNA İÇİN KAN VERDİM TESTİN SONUCUNDA 42505 CIKTI HBV-DNA1IU/ml=5,82 copy/ml cıktı DNA-RNA izolasyonu+Real TimePCR yontemı uygulanmıştır dıye sonuç cıktı normalmı

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA kandaki virüs miktarını gösteren bir testtir ve normalde kanda bulunmaması gerekir. HBV DNA düzeyleriniz düzenli aralıklarla kontrol edilerek düşüş ya da yükselme olup olmadığı izlenmeli ve ona göre tedavi alıp almayacağınıza karar verilmelidir. Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışmanızı öneririz.