Hipofiz bezinde 5,7 mm büyüklüğünde adenom kisti var.IGF1 değeri 313(sanırım mg/l ) bir hafta sonra Glikoz tolerans testi yapıldı

Hipofiz bezinde 5,7 mm büyüklüğünde adenom kisti var.IGF1 değeri 313(sanırım mg/l ) bir hafta sonra Glikoz tolerans testi yapıldı. GH değerleri normal sınırlar içerisinde.ancak IGF1 260. Yaşım 51. Üç ay sonra kontrol . Aklomegali tanısı konul muş mu. Tümör için ameliyat kesin mi

Tahlil.com Cevabı : Ameliyat konusunda beyin cerrahı kesin karar verecektir.Kimi zaman sadece medikal tedavi ile  de bu duurmlar takip edilmektedir.

M****************** :

mide rahatsızlığım var sanırım belirtilerde reflü gibi görünüyor geçen ay olmuştu ve geçmişti bu ay tekrar oldu geçen ay kıyafetlerimiz varken sürtünmeli ilişki yaşadım bunun etkisi olabilir mi adet olunca geçmişti

Cevap:

Reflü ile adet görmek arasında bir ilişki yoktur.Reflünüz var ise ilaç kullanarak tedavi olmalısınız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.