Kan tahlil değerlerim Alt: 27 Ast:29 GGT: 104 GFR:87.5 BU DEĞERLERDEN GGT VE GFR YÜKSEK bu değerler neyi gösteriyor

Kan tahlil değerlerim Alt: 27 Ast:29 GGT: 104 GFR:87.5 BU DEĞERLERDEN GGT VE GFR YÜKSEK bu değerler neyi gösteriyor. Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Belirtiğiniz GGT  değeri karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.
Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.

GGT YÜKSEKLİĞİ