Kan tahlilimde aso değerim 823 ve Crp değerimde0.54 yorumlayabilir misiniz?

Kan tahlilimde aso değerim 823 rnCrp değerimde0.54 yorumlayabilirmisiniz

Tahlil.com Cevabı :

Kanda ASO değeriniz yüksek.Vücudumuzda Streptokok adlı bakterinin yol açtığı  enfek­siyonunun ardından Anti Streptolizin O  üre­timi meydana gelir.
Kanda yüksek oranda ve sürekli antistreptolizin-0 bulunması vücudumuzda streptokokların yol açtığı ve  uzun süredir yerleşmiş olan bir enfeksiyonu  gösterir.
ASO yüksekliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....