Kolesterol ▲264 mg/dL 0 - 200rnTrglserd ▲201 mg/dL 0 - 150rnHDL kolesterol 52 mg/dL 30 - 60rnLDL kolestrol ▲172 mg/dL

Kolesterol ▲264 mg/dL 0 - 200rnTrglserd ▲201 mg/dL 0 - 150rnHDL kolesterol 52 mg/dL 30 - 60rnLDL kolestrol ▲172 mg/dL 0 - 130rnAspartat transamnaz (AST) 38 IU/L 0 - 50rnAlann amnotransferaz (ALT) ▲63 U/L 0 - 50rnrnrnBU DEĞERLER NORMAL DIŞI MI? 44 YAŞINDA, ERKEK , 81 KG

Tahlil.com Cevabı :

Yapılan biyokimya tahlillerine göre kolesterol ve trigliserit değerleri yüksek çıkmış.Bu tabii ki istenen bir durum değil.
Kalp hastalıkları, damar hastalıkları gibi durumlar için kuşkusuz risk oluşturacaktır.
Şeker hastalığı, metabolik sendrom gibi durumlarda da benzer sonuçlar görülebilir.

Yüksek olan bu değerleri düşürmede  düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.

Doktorunuz da gerek görürse ilave bir takım tahliller isteyebilir.