Merhaba değerli doktorlar, etek tıraşı sonrası genital bölgemde kaşıntı ve yara oluştu, hsv 2 şüphesiyle tip2 ıgg ve tip 2 igm testleri istendi.

Merhaba değerli doktorlar, etek tıraşı sonrası genital bölgemde kaşıntı ve yara oluştu, hsv 2 şüphesiyle tip2 ıgg ve tip 2 igm testleri istendi, her iki test negatif çıktı hsv nin kanda antikor üretmesi için yeter li süre kaç gündür. testin yalancı negatif olma olasılığı nedir. kaçıncı ayda yapılmalı teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda korkulacak bir şey olmadığını söyleyebiliriz.Kaldı ki herpes enfeksiyonları da hayatı tehdit eden durumlara yol açmaz.Tedavisi mümkün olan enfeksiyonlardır.