Merhaba,birkaç gün önce kan tahlili yaptırdım ve tsh değerim sanırım yüksek bu beni oldukça korkuttu sizce durumum çok mu vahim?

Merhaba,birkaç gün önce kan tahlili yaptırdım ve tsh değerim sanırım yüksek bu beni oldukça korkuttu sizce durumum çok mu vahim? Değerlerim şöyle: T3 3.73 1.57-5.27 T4 14.35 11.5-22.7 TSH 5.41 0.27-4.25

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Bu sonuçlar tiroid bezinizde hastalık olduğunun göstergesi  olabilir. İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.  TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.