Merhabalar,2 haftada 2 kere ultrasyona girdim çikolata kistim tamamen koybolmuş doktorum söyledi.smer testi yaptı sonuç iyi çıktı.ama geçen hafta ca 125 testim

Merhabalar,2 haftada 2 kere ultrasyona girdim çikolata kistim tamamen koybolmuş doktorum söyledi.smer testi yaptı sonuç iyi çıktı.ama geçen hafta ca 125 testim 64 çıktı.bugun tekrar kan tahlili yaptırdım ca 125 44 çıktı.doktorum yine yüksek dedi.araştırma hastanesine gitmemi söyledi.çok endişelendim.napacam bilmiyorum gerçekten.çikolata kistim gittiği için gebe kalabılırmisim ama ca 125 yüksek çıktı gebe kalmama engel olurmu.ne olur bana yardımcı olun.

Tahlil.com Cevabı :  Ca 125 testi, çikolata kistinde yüksek çıkabilir. Ancak ultrason ve smear testinin de normal olduğunu belirtmişsiniz. Ca 125 testine çok takılmayın, gebeşiğiniz üzerine olumsuz bir etkisi yoktur Ca 125 sonucunuz.Burada önemli olan sizi takip eden doktorun tüm muayene bulgularınız ve tahlil sonuçlarınızla birlikte yapacağı değerlendirmedir.