Oğlum 2 yaşında romatoid faktör değeri 26,1 ayaklarının ağrıması ve sürekli ateşten yola çıkarak bu tahlilleri yaptılar yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı :

Evet oğlunuzda serolojik bir test olan RF değeriniz yüksek çıkmış.RF Romatoid faktör (RF) testi romattoid  hastalık etkeni olabilen faktörleri araştıran faydalı bir tahlil yöntemidir.
Bunlar kanda tespit edilebilen spesifik antikorlardır.
Kan tahlilinde  RF çeşitli nedenlere bağlı olarak yüksek çıkabilir.
Bilmeniz gereken bir diğer konu ise  tek başına RF yüksekliği ile de bir hastalık tanısı koyulamayacağıdır.
Bu nedenle doktorunuz gerek görürse ilave tahliller ve muayeneler de isteyebilir.

RF yüksekliği nedenleri ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.....