PLT değeri her seferinde çok düşük çıkmakta en son 13 değeri (10^3/mikrolitre) çıktı.

Merhabalar, rAnneme (55 yaşında) farklı hastahanelerde kan tahlilleri yaptırmamıza rağmen PLT değeri her seferinde çok düşük çıkmakta en son 13 değeri (10^3/mikrolitre) çıktı. Referans aralık 100-400rnFakat serpme kan testi sonuçlarında PLT değerinin normal olduğu söylendi. rnBu durum sık rastlanan bir durum mudur?rnFarklı bir hastalığın belirtisi olma ihtimali var mıdır?rnTeşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : En son çıkan PLT değerinizi kontrol edip tekrar yollayabilir misiniz? 13 000 çıktı ise bu düşük bir değerdir.