Plt değerim 446 çıktı kolesterol ve ldl kolesterolumde yüksek diğer degerlerim normal hasimato hastasıyım bu değer ciddi bir durum mudur?

Tahlil.com Cevabı :

Kolesterol  değerleri yüksek çıkmış.Bu tabii ki istenen bir durum değil.
Kalp hastalıkları, damar hastalıkları gibi durumlar için kuşkusuz risk oluşturacaktır.
Şeker hastalığı, metabolik sendrom gibi durumlarda da benzer sonuçlar görülebilir.

Yüksek olan bu değerleri düşürmede  düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.

Doktorunuz da gerek görürse ilave bir takım tahliller isteyebilir., PLT değeriniz de ise kayda değer bir yükseklik bulunmuyor.