Polikistik over tanısı için hormon testi yaptırmıştım sonuçlarım ;rnrnTSH - 3.09rnESTRADİOL -16.03rnLH - 10.06rnFSH -6.88rnPROLAKTİN - 14.32

Tahlil.com Cevabı :

Kadın okurlarımızdan sıklıkla hormon tahlillerinin yorumlanması ve değerlendirilmesine dair Tahlil.com'a sorular geliyor.
Hormon tetkiklerinin yorumu ve değerlendirilmesinde, yaptırdığınız tahlillerin sonuç raporunda belirtilen referans değerleri, tahlil için kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.
Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.

Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar