Prolaktin seviyem 51 cıktı. cinsel iliskiye 7 ay önce girmiştim. duzenli adet oluyorum diye gebelik testi yapmadim.

Prolaktin seviyem 51 cıktı. cinsel iliskiye 7 ay önce girmiştim. duzenli adet oluyorum diye gebelik testi yapmadim. 2 aydir adetlerim gecikmeye başladı. hamile olma ihtimalim olabilir mi. ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz kanda normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Tercihen endokrinoloji bölümüne başvurunuz. Ancak bu durum hamilelik ile ilgili değildir.
Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....