Simir testi yaptırdım sonuç Ascus iifalamasyon bulguları bulundu kalkoskopi yaptırmalımıyım bilgi verirmisiniz.

Simir testi yaptırdım sonuç Ascus iifalamasyon bulguları bulundu kalkoskopi yaptırmalımıyım bilgi verirmisiniz

Tahlil.com Cevabı : Sadece inflamasyon bulguları ile kolposkopi kararı çok anlamlı değil.Ancak bu konuda en doğru kararı muayenenizi yapan kadın doğum doktoru vermelidir.
ASCUS hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.....