Sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Vajinama boşalma olmadı. Ama zevk suyu degdi . 2 saat sonra tekrar ayni iliski oldu fakat bu surede erkek arkadaşım temizlemedi cinsel organını

Sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Vajinama boşalma olmadı. Ama zevk suyu degdi . 2 saat sonra tekrar ayni iliski oldu fakat bu surede erkek arkadaşım temizlemedi cinsel organını. 36 saat sonra ertesi gün hapı kullandım. Gebe kalma durumum var mı sizce ?

Tahlil.com Cevabı :

Sürtünme yoluyla gençlerin beraber olması sıklıkla başvurulan bir ilişki türü.Bu konuda sitemize pek çok soru geliyor.

Bu tür bir ilişkiyle hamilelik şansı neredeyse imkansızdır.
Hamilelik için ise tek bir olasılık vardır.Boşalma sonrası erkeğin menisinin vajinaya girmesi ve yumurta ile buluşması.Ancak sürtünme sonrası vajinaya sperm bulaşı olasılığı var ise az da olsa bir gebelik ihtimali vardır.
Bu durumda da adet tarihinde en az 7 gün gecikme olur ise tedbiren gebelik testi yapılabilir.

S******** :

Son adet tarihim 23 ocak. Bu durum 28 şubatta oldu. 10 gün sonra beta hcg testi yapsam hamilelik belli olur mu ?

Cevap:

Gebelik şüphesi varlığında gebelik testinin ne zaman yapılması gerektiği sıklıkla merak edilen bir durumdur.
Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.İlişkiden sonra kaçıncı gün test yapılacağının ise çok pratik bir anlamı yoktur.
Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.