Sürtünmeyle ilişki sonrası tam adet döneminde gelen kanamanın regl mi yoksa yerleşme kanaması mı olduğunu idrar testi sonucu anlayabilir miyiz ?

Sürtünmeyle ilişki sonrası tam adet döneminde gelen kanamanın regl mi yoksa yerleşme kanaması mı olduğunu idrar testi sonucu anlayabilir miyiz ? Yani kanama bittikten bir gün sonra yapılan idrar testi negatif ise sonuç kesinlikle doğru mudur? Internette bu konuda çok şey yazıyor korkuyorum cevap verirseniz çok sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Yerleşme kanaması ise gebelik testi poziitif çıkacaktır. Gebelik testinin de tercihen beklenen adet tarihinde en az 5 günlük bir kazanma olması halinde yapılması idealdir.