Tahlil sonuç ferritin L 3.71 demir L 35 HDL kolesterol H 75.6 kolesterol H233 çıktı acaba bir problem var mı?

Merhabalar tahlil sonuç ferritin L 3.71 demir L 35 HDL kolesterol H 75.6 kolesterol H233 çıktı acaba bir problem var mı?

Tahlil.com Cevabı :

Demir eksikliği bulgularınız var ayrıca yapılan biyokimya tahlillerine göre kolesterol ve trigliserit değerleri yüksek çıkmış.Bu tabii ki istenen bir durum değil.
Kalp hastalıkları, damar hastalıkları gibi durumlar için kuşkusuz risk oluşturacaktır.
Şeker hastalığı, metabolik sendrom gibi durumlarda da benzer sonuçlar görülebilir.

Yüksek olan bu değerleri düşürmede  düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.

Doktorunuz demir eksikliği yönünden gerek görürse ilave bir takım tahliller isteyebilir. Demir eksikliği için tedavi de başlayabilir.