AKŞ:144,AST:49,ALT: ve GGT:63 çıkmış.Bu sonuçlar neyi ifade eder?

iyi akşamlar.60 yaşında bayanım. yaptırdığım testte aşağıdaki sonuçlar çıktı ve laborant hafif bir karaciğer problemi var dedi ancak hafta sonu olması teşekküllü bir hastahaneye gitmeme engel. bu sonuçların ne ifade ettiği konusunda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.iyi çalışmalar...akş 144mchc 36.5ast 49alt 53ggt 63

Tahlil.com Cevabı : Karaciğerle ilgili testler yüksek çıkmış.Karaciğer yağlanmasına bağlı da olabilir,bir karaciğer ultrasonu çekilmesi tanıya yardımcı olacaktır.Ayrıca açlık kan şekeri testiniz,AKŞ yüksek çıkmış.Şeker hastalığı tanınız olup olmadığını yazmamışsınız.Bunun da araştırılması gerekli.