Alanin aminotransferaz (ALT) (KAN) testimin sonucu 75 çıktı?

Alanin aminotransferaz (ALT) (KAN) testimin sonucu 75 çıktı.Doktorum çok az seviyede karaciğer yağlanması olduğunu söyledi.

Tahlil.com Cevabı : Sadece kanda ALT testtine bakarak ve yüksek olduğunu görerek karaciğer yağlanması olduğunuz söylenemez.Bunun için bu tahminin ultrason ile teyidi gereklidir.ALT testi kimi zaman bir ilaç kullanımından sonra bile yükselebilir.15 gün sonra testi tekrarlatıp sonra bize yazabilirsiniz.