Babam Hepatit C hastası.Oğluma da hepatit C bulaşmasından korkuyorum.

8 aylık oglumu ishal ve ateş çıkması üzerine dr götürdük testlerimiz yapıldı yalnız bugun hastanede doktor yokmuş sonuçların yorumlarını alamadık.Gaita testınde bişey yok ama kan degerinlerının bazıları düşük ve karaciğer enzımleride yüksek babam hepatit c hastası oldugu için korkuyorum ne olur

Tahlil.com Cevabı : verin ogluma bulaşmış olmasından endişe ediyorum.Tahlil sonuçları:bıokımyaglukoz 99,üre 20.9,kreatinin 0.55,ast 59,alt 27,sodyum 138,potasyum 4.12,klor 103,crp 5.4hemogramwbc 9.5,rbc 4.51,hct 33.3,plt 390,mch 26.2,mchc 35.6,mcv 73.7,lym%62.4,mıd 0.8mıd%8.2,gran2.8,gran%29.4idrardansite 1020nadir lökasit ve amorfürat kristalleri görüldügaitagaıtada parazit görülmedi. Tahlil Yorumu:Bu tahlillerle oğlunuzda Hepatit C bulaşma olasılığı kesinlikle bulunmuyor.Muhtemelen gaita tetkik sonuçları da normal olduğuna göre,çocuğunuzda virus kaynaklı veya besin zehirlenmesine bağlı ishal bulguları var.Karaciğer testinde ise ciddi bir yükseklik yok.Kullandığı bir ilaca bağlı da değer bu şekilde çıkmış olabilir.Hepatit C kan,cinsel temas gibi yollarla geçer.Çocuğunuz için bu risk çok düşük.Yine içiniz rahay olsun diye,hepatit yönünden HBsAG,Anti HCV,Anti HAV tetsleri çocuğunuza yapılabilir.