Bel ve kasik agrim var m acaba hamilemiyim ? Simdiden tesekkurler

Merhaba. 5 6 7 8 ekim iliskim oldu korunmasiz. 9 ekim de 4 gunluk adet kanamsi oldum . Ama cok silik. Bu ay 5 gun adetim gecikti. Bel ve kasik agrim var m acaba hamilemiyim ? Simdiden tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : Hamilelik belirtileri ile boş yere kafanızı yormayın.Gereksiz yere vakit kaybetmeyin.Hamilelik eğer belirtilere bakarak teşhis edilseydi gebelik testine gerek kalmazdı.Hamilelik şüpheniz var ise ve daha önemlisi beklenen adetinizde en az 1 haftalık bir gecikme varsa idrarla bir gebelik testi yapın veya bir sağlık kuruluşuna başvurup Kanda Beta HCG testi yaptırın.Hamile olup olmadığınızı anlamanın en kolay yolu bu.Gerekirse test sonucunu da bize sorarak yorumlarımızı alabilirsiniz.

m*********** :

Merhaba ilişkinin 27. Gunu beta hcg yapıldı <1.20 negatif testin yapıldığı gün kanamamin 3.gunuydu tam adet günümde kanama gördüm peki kesin hamile Değilim diyebilirim guvenebilirmiyim...

Cevap:

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük. 10 ve altı çıkan Beta HCG değerler gebelik olmadığnı gösterir.Zaten adet görmüş olmanız da bunu desteklemektedir.Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

d*************** :

Cinsel bi ilişki yasadim ve sevgilim içime bosalmadigini soyluyo ama elinde değiliz. Adetim düzensiz oluyo normalde ama gecen ayin 15 inde falan ilişkiye girdik ve o ay olmadim bu ayda hala olmadim belimde ve karin altında hafif agri var ve baya bi akinti yasiyorum hamilelik riski varmidir

Cevap:

Her cinsel ilişkide az veya çok gebelik ihtimali vardır. Madem adetiniz de düzensiz doktor kontrolüne gitmenizi öneririz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

s****** :

Merhaba. Yaklaşık 13 gün once sevgilimle arkadan iliskiye girdik. Arkadan icime bosaldı. Ayrica bakireyim ve pco hastaligim var. Adet duzensizligim normalde de vardi. Ancak bu ay 4 gun gecikti. Hamile miyim yoksa hastaligimdan kaynaklanan bir sorun mudur?

Cevap:

Bir kaç gün daha adet olmazsanız gebelik testi yapabilirsin.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.