Bu testler FMF için tanı koyulur mu?

9 yaşındaki kızımıtekraralayan karın ağrıları var.6 yaşında apandisit ameliyatı oldu.(apere apandisit).karın ağrısı nedeniyle gittiğimiz doktor te fmf olmasından şüphelendi.yapılan kan testlerinde sonuçların normal olduğu ve sedimentasyonun 2 olduğu için fmf tanısı koymadı.fmf için şüphelenmelimiyiz

Tahlil.com Cevabı : Belirtiğiniz testler FMF için tanı koyduran testler değildir.