Geciktirici sprey sonrası alerjik reaksiyon

Dün kız arkadaşımla ilişkiye girmeden önce pen*simin baş kısmında siyah benekler farkettim. Herhangi bir ağrı, yanma ya da uyuşma reaksiyonu yok. Daha önce kondomsuz ilişkiye de girmedim. Sadece 3 gün önce internet sitesi üzerinden satın almış olduğum geciktirici spreyi denedim ve bir daha da denemedim sıktıktan 15 dakika sonra yanma hissettim ve sonrasında bu durumlara maruz kaldım. Daha öncesinde ne siyah noktalarla ne de böyle bir durumla karşılaşmadım. Siyah beneklerin nedeni ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim, acil olarak doktora gitmem gereken bir durum varsa paylaşırsanız bilgi verirseniz çok sevinirim

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Oluşan siyah noktalar, tahmin ettiğiniz gibi alerjik reaksiyona sebep olup pen*ste tahrişe yol açmış.Zaten kullanım sonrası 15 dakika içinde  yanma hissettiğinizi belirtiyorsunuz. Spreyi gereğinden çok sıkmış olabilirsiniz veya içindeki kimyasal maddeler alerjik reaksiyon ve tahrişe sebep olmuş olabilir.Siyah noktalar da hissettiğiniz yanma ile sonuçlanan reaksiyon ve tahrişe bağlı. Bu sağlık problemi için acilen doktora gitmenize gerek bulunmuyor. Bizim önerimiz bu lezyonlar geçene kadar, muhtemelen 3-5 gün sürebilir ilişkiye girmemeniz.
Özellikle internet ortamında sağlık yönünden riskler barındıran bu tür ürünler satılıyor. Bu ürünleri seçerken dikkatli araştırmalar yapmanız gerekebilir.
Ancak 3-5 güne kadar bu benek olarak tarif ettiğiniz lezyonlar geçmez ise bir cildiye uzmanına başvurabilirsiniz. Muhtemelen bir krem veya pomad önerebilir.

Geçmiş olsun dileklerimizle, sağllıklı günler dileriz.