Hamilelik miyim korkusu yaşıyoruz

Hocam kız arkadaşımla sürtünme ile ilişkimiz oldu spermim çıplak bacağına geldi daha sonra giydiği kıyafetine sürerek üstünde uyudu(kilodu da üzerindeydi) sonra regli 10 gün gecikti 11.gün adet oldu sonraki ay da yine adet oldu 4.5 gün adet görüyorken 7 gün gördü bu ay ,2 aydır regl oluyor hamilelik şüphesi olabilir mi ? 10 gün geciktikten sonra regl olması bir problem midir ? Stresle alakası var mıdır 10 gün gecikmesinin ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar hamilelik korkusu yaşamanıza gerek yok çünkü böyle bir ihtimal yok.Bunun sebeplerini açıklayım.

Öncelikle kız arkadaşınız ilişkiniz sonrası iki kere adet görmüş.İlişki sonrası ister bir ister iki isterse de üç adet görülmüş olması belirttiğiniz ilişkiye bağlı hamilelik olasılığının ortadan kalktığını gösterir.

Son adetinin 10 gün gecikmesi de eğer hamilelik korkusunu kız arkadaşınız kafaya çok takılıyorsa stres nedeniyle olabilir.

Sonuç olarak hamilelik riski kesinlikle yok. Hamilelik korkusunu da kafanızdan atın lütfen. Muhtemelen bir kaç güne adet görecektir arkadaşınız.

Adet gecikmeleri sonraki adet dönemlerinde de devam ederse hırmonal dengesizlik yönünden bir kadın doğum doktoruna başvurabilir arkadaşınız.

Sağlıklı günler dilerim.