Hepatit B hastasıyım.HBV DNA pozitif çıkıyor.

36 yaşında bayanım.Tahlil sonuçlarım:hbv dna kantitatif pozitif birim iu/ml 133976622,hbe ag pozitif, anti hbe negatif, ast 49,alt 86.Hepatit B hastasıyım.13 yıl önce Hepatit B teşhisi kondu 1.5 yıl kadar önce hbv dna kantitatif pozitif birim iu/ml 36000000 idi. Şimdi artıyor. Barclude başlamam öneriliyor. Gerekli midir? Ne kadar süreyle kullanılması gerekir? Yan etkileri var mıdır? Tedavi mümkün müdür? Karaciğer hasarı yok dendi (biyopsi yapıldı-ultrason MR çekildi.)SGK ilaç ücretini hangi şartlarda öder?

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız Hepatit B olduğunuzu ve virusun da aktif olduğunu doğruluyor.Gastroenteroloji bölümü doktorları tarafından takip edildiğinizi umuyorum.Bu bölümden alınacak bir raporla tedavi ve ilaç giderlerinizin SGK tarafından ödeneceği görüşündeyim.İlaç tedavisi almanız akla yatkın görünüyor.