Herhangi bir problemin yok dediler ama çok rahatsızım Geçen seneki kan testi TSH : 4.51 (0.51 - 4.30)?

Merhaba hocam 18 yaşındayım geçen sene doktorum troid yetmezliği var demişti ihmal edip gitmedim geçen endokrinoloji bölümüne gittim kan aldılar herhangi bir problemin yok dediler ama çok rahatsızım Geçen seneki kan testi TSH : 4.51 (0.51 - 4.30) Bu seneki kan testi TSH : 4.31 (0.34 - 5.60)

Tahlil.com Cevabı : Sadece TSH değeri hastalığınız hakkında bilgi vermez, değeriniz de zaten normalin üst sınırına yakın.Anti TPO gibi, tiroid USG gibi bazı ilave tahlillere de gerek olabilir.Bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız.